AdSense Onayı Alma Yöntemleri | Burak Yeni
e
sv

AdSense Onayı Alma Yöntemleri

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda adsense den onay alabilmek için basit ipuçları paylaşacağım. Google Adsenseden kısaca bahsedecek olursam; Web Sitesi sahipleri için bir reklamcılık hizmetidir. Ücretsiz kayıt olunup gelir elde edebileceğiniz ekmek kapısıdır. Bir blog sitesi sahibi olup haber paylaşan herkesin ilk başvurduğu yerdir adsense. Günlerce onay aşamalarını beklersiniz, sürekli mail kontrolleri derken bi bakmışsınız red onayı gelmiş. İşin aslı o kadar karmaşık ve zor değildir. Hiç bilmeyen biri bile anlatılanları uygulayarak adsense onayı alabilir.

Eskiye göre şimdilerde tıklama başına az verse bile en güvenilir ve en iyi kazandıran yerdir. Aşağıda anlatacağım yöntemlerle kısa bir süre içerisinde adsense onayı alabilirsiniz. Birde şunu unutmayın; Her yazıyı okuyup kafanızı karıştırmayın bu benim yazım yada farklı bir yer. Tek bir yerin söylediklerini yapın. Burada paylaşılanlar bilgi amaçlıdır ve kesin garantisi yoktur. Başvurusu red edilen kullanıcılar moral bozmadan onay alabilmek için gerekli düzeltmeleri yapsınlar.

Onay Süreci ve Onaylanma

Adsenseye başvuru yaptığınız ilk andan itibaren siteniz google çalışanları tarafından incelenir. Bütün içerikler kontrol edilir eğer yeterli olduğuna inanırlarsa ilk onay verilir. İlk onay verme aşaması biraz kolay olur genelde ilk onayı herkes alır. Reklam yerleştirmeye başladığınız andan itibaren ikinci ve daha detaylı bir inceleme başlar. Bu inceleme sonucunda adsense reklam politikalarına uygun olduğunuzu düşünürlerse onayı verirler. Eğer onay vermezlerse koyduğunuz reklamlar yayından kaldırılır ve size bir red mesajı verilir. Buradan da anlayacağınız sitenizi botlar değil çalışanlar inceliyor.

Özgün Paylaşım ve Yeterli İçerik

Bir konu ile ilgili hiç bir bilginiz olmasa bile başka yerlerden kopyala yapıştır yöntemi yapmayın. Googlenin en çok dikkat ettiği husus budur. Kendimde bunu denemiştim, isterseniz 500 kelimeden 2000 tane yazı yazın kendi içeriğiniz olmadığı sürece google size asla onay vermez. Verse bile ne kazanabilirsiniz ki ? Googlede çıkmadığınız sürece yoksunuz. Özgün içerik bu yüzden çok önemlidir.  Boşuna dememişler az olsun öz olsun diye.

Yeterli içerik konusuna gelirsek; En az 150 kelime yazmaya bakın ve bir yazı içerisinde aynı cümleleri kurup durmayın. Yazılarınız anlaşılır ve argo kelimeler içermesin. 50-60 yazı onay almanız için yeterli olacaktır. 10 yazı yazarak hemen başvuru yapmayın bir kere red aldığınız vakit onay almanız daha zor olacaktır. O yüzden içeriğinizin dolu olduğuna inandığınız an ilk denemeyi yapın.

Görseller

Sitenizde kullanacağınız görseller özgün olmalı , çoğu kişi başka yerlerden aldığı resimleri ismini değiştirmeye bile üşenerek sitesine ekliyor. Telif hakkı olan her görsel sizin için engeldir. Mutlaka üzerinde oynamalar yapın. Kendinize özgün hale getirin.

Blog Tasarımı ve Gezinebilirlik

Blog siteniz sade ve hızlı olmalıdır. Gereksiz eklentiler kullanarak sayfalarınızı ağırlaştırmayın. Siteniz hızlı olduğu sürece google çalışanları bunu artı puan olarak ekleyecek ve onay alma sürecinizi olumlu etkileyecektir.

Diğer Reklam Firmaları

Eğer başka yerlerden reklam yayınlıyorsanız başvuru yapmadan önce bu reklamları kaldırın. Özellikle kumar ve cinsel içerikli sitelerin reklamları sitenizde bulunursa onay alamazsınız.

Gerekli Sayfalar

Sitenize mutlaka Kullanım Koşulları , Gizlilik Politikası ve İletişim sayfalarını ekleyin. İnternette bu sayfaların içerikleriyle ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Eğer bu sayfalarınız yoksa adsense için onay alamazsınız.

Eğer Görseller kısmınıda özgün ve yeterli içerik içerisine alacak olursak. Dört maddeyide uygulayarak onay alabilirsiniz. Google için sitenizin hit sayısı önemli değildir. Önemli olan adsense politikalarına uygun olup olmadığıdır.

Adsense başvurusu öncesi yapmanız gerekenleri detaylıca anlattım. Bu yöntemlerle bir çok kişiye aldırdım. Eğer sizde bu yazıyı uygulayarak başvurudan olumlu cevap alırsanız yorum yada iletişim kısmından güzel haberlerinizi beklerim.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli