Atari Oyunlarını Bilgisayardan Oynama | Burak Yeni
e
sv

Atari Oyunlarını Bilgisayardan Oynama

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Atariler artık kullanılmasa da o eski oyunlar hafızalardan asla silinmez. Düşük pikselli oyunları oynamaktan zevk alan bir çok oyuncuda vardır. Atari oyunlarını, bilgisayarınızda emulator sayesinde oynamak mümkündür. Tabikide bilgisayarda oynamanın bir çok avantajı da bulunmaktadır, elinin altında binlerce oyun bulunması, kaset değiştirme derdi olmaması ve buna benzer avantajlar.

Aşağıda atari oyunlarını çalıştırabileceğiniz emulatoru ve kullanımını anlatacağım. Birde içinde emulator ve sevilen oyunların bulunduğu paket hazırladım. Öncelikle aşağıda verdiğim linkten dosyayı indirin.

Atari Emulator ve Oyunları İndir 

Atari Oyunları Nasıl Oynanır ?

İndirdiğiniz zipli dosyanın içindeki atari oyunları klasörünü masaüstüne çıkartın. Klasörün içerisinde VirtualNes dosyasının içerisine girerek “VirtuaNES.exe” uygulamasını çalıştırın. Her seferinde klasörün içinden çalıştırmamak için masaüstüne kısayol oluşturabilirsiniz.

VirtualNes programının en son versiyon ve türkçe olarak paketledim. Dosya – Aç komutunu kullanarak, oyunlar klasörünün içerisindeki oyunlardan istediğinizi seçerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Kontrol Tuşlarını Ayarlama

Oyun oynamaya başlamadan önce kontrol tuşlarını ayarlayın. İsterseniz joystick takıp, oyunları kumanda ile oynayabilirsiniz. Ayarlar – Kontrolcü bölümünden 4 kontrolcüye kadar tuş ayarlarını yapabilirsiniz.

Oyun Başlangıç Listesi Oluşturma

Bu özelliği kullanırsanız, her seferinde oyunlar klasörünü ve içerisinden oyun seçmek zorunda kalmazsınız. Kendinize özel listeler hazırlayabilir ve o listeden oyunları kolaylıkla seçebilirsiniz. Dosya – Başlatıcı sekmesine tıklayarak Ayarlar – Klasör Listesi – Ekle seçeneğine tıklayın ve Oyunlarınızın bulunduğu klasörü seçin. Daha sonra boş bir yere gelerek yenileye basın. Seçtiğiniz klasörün içindeki oyunlar gözükecektir.

Aşağıdaki siteden istediğiniz oyunları indirebilirsiniz. İndirdiğiniz oyunları , oyunlar dosyasının içerisine atıp öyle başlatın.

https://www.loveroms.com/

Bilgisayarda atari oyunları oynamak için yapmanız gereken işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli