Bilgisayarın İnternetini Paylaşma | Burak Yeni
e
sv

Bilgisayarın İnternetini Paylaşma

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda sizlere bilgisayarın internetinin nasıl wifi olarak kullanıldığını ve dağıtıldığını anlatacağım.  Bulunduğunuz ortamda kablosuz modem olmayabilir ve telefon tablet gibi cihazlarınızdan internete bağlanmak isteyebilirsiniz.

Gereksinimler Nelerdir ?

Notebook’lar içerilerinde wifi bulunduğu için bu işlemi hiç bir ek donanıma ihtiyaç duymadan program aracılığıyla yapabilirler. Bunu yapmak için ethernet kablosu mutlaka bilgisayara takılı olmak zorundadır.

Masüstü bilgisayarlarda ise , ya usb wi-fi cihazı yada anakarta takılan dahili wi-fi adaptörü olmalıdır. Aynı şekilde masaüstü bilgisayarda ethernet kablosuyla internete bağlı olmalıdır.

Hangi Programı Kullanacağım ?

Bu işlemler için en çok kullanılan ve çok kolay elde edilebilen conneytify hotspot programını kullanacağınız. Programa ulaşmak çok kolaydır hem trial hem de full versiyonlar mevcuttur bir çok sitede .

Programı indirdiniz ve kurdunuz varsayıyorum , kurma işlemi çok basittir ek olarak hiç bir şey yapmanıza gerek yok.

connectify-wifi-burakyeni

Trial versiyonlarda  hostpsot name yani görünen adınız değiştirilemiyor sabittir. Pro versiyonlarında istediğiniz ismi verebiliyorsunuz.  Daha sonra bir Password belirliyorsunuz. Ayarlar otomatik gelecektir burda dikkat edilmesi gereken wifinin açık olması lazım program görmesi için. Daha sonra start denildiği zaman artık kullanabileceksiniz.

Resimde de gözüktüğü bağlandıktan sonra bağlı cihazın ismi görünmektedir. Programın eski sürümlerinde sağ tıklayıp izin vermek gerekebiliyor yoksa cihaz bağlanıyor fakat internete çıkamıyor .

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz .

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli