Sponsor Reklam

Bilgisayarın Model Ve Seri Numarasını Öğrenme

yenibrk 25 Ara 2018 Bilgisayar  0

Bilgisayarların model ve seri numaralarını yazılımsal olarak öğrenmek mümkündür. Bu numaralar, cihazların orjinal sürücülerini indirmek için ve yedek parçanın kolay bulunması için kullanılır. Model ve seri numara; masaüstü bilgisayarlarda kasanın sağ tarafında, diz üstü bilgisayarda ise kasanın alt tarafında bulunur. Bunlar zamanla eskir ve okunmayacak hale gelir. Bu gibi durumlarda cmd komut sistemi kullanılarak ve küçük bir aplikasyon sayesinde numaralar kolaylıkla bulunabilir.

Cmd Komut Sistemi İle Öğrenme

Windows arama çubuğuna cmd yazarak komut sistemi uygulamasını çalıştırın; Aşağıdaki kodları tercihinize göre kullanın.

Model No Öğrenme

Seri No Öğrenme

Serial Number Yazılımı İle Öğrenme

Bilgisayar üreticilerinin paylaştığı ücretsiz bir yazılımdır. Kurulum ya da farklı bir yükleme gerektirmez. Aplikasyonu çalıştırdığınız an istediğiniz numaraları öğrenebilirsiniz. Uygulamanın çalışması için bilgisayarınızda .NetFramework 3.5 kurulu olması gerekmektedir. Yüklü değilse, otomatik olarak yükleme menüsü açılır.

SerialNumberDetection

Toplama bilgisayarlarda sadece anakartın seri numarası gözükür. Bu seri numarasını kullanarak, üretici firmalardan destek alabilirsiniz. Seri numara ve Model numara öğrenme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Bilgisayarın Model Ve Seri Numarasını Öğrenme” üzerine 3 yorum

 1. seyhan tezcan dedi ki:

  BENDE 2 türlüde seri numarası olan yer boş gözüküyor

  1. ezqitek dedi ki:

   ozaman bilgisayarınız toplamadır

   1. seyhan tezcan dedi ki:

    toplamada değil laptop sadece ram i arttırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*