Bilgisayarlar Arası Uzak Bağlantı | Burak Yeni
e
sv

Bilgisayarlar Arası Uzak Bağlantı

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda sizlere bilgisayarlar arası nasıl uzak bağlantı kurulabilmesinden bahsedeceğim. Uzak Bağlantı için neler gerekli, yerel ağlara nasıl bağlanılır hepsinin cevaplarını vereceğim.

Yerel Ağlar Arası Uzak Masaüstü Bağlantısı

Eğer bir i şyerinde yada kurumlarda aynı ağ içerisinde bir bilgisayara bağlanıp müdahale etmek istiyorsanız her windows işletim sisteminde bulunan uzak masaüstü yardımcı programını kullanacağız.

Bağlantı kurulacak bilgisayarın İsmini yada İp adresini bilmemiz gerekmektedir. Bağlantı kurulacak bilgisayarda uzak bağlantıya izin verilmelidir yoksa o bilgisayara yerel ağ üzerinden uzak masaüstü ile bağlanamazsınız. Bilgisayar’a sağ tıklayıp özellikler diyerek Gelişmiş Ayarlardan Uzak sekmesine girerek uzak bağlantılara izin vermek gerekir.

uzak-masaustu-burakyeni2

Resimde görüldüğü iki tane izin verme yeride aktif olması gerekir. Bu işlemi bağlanılacak bilgisayarın yapması gerekir. Bağlantı kuracak bilgisayar ise Başlat’a tıklayarak uzak masaüstü programını çalıştırması gerekir.

uzak-masaustu-burakyeni

Burada bağlantı kuracağı bilgisayar ismini ve kendi kullanıcı adını yazması gerekir .  Daha sonra bağlan denildiği zaman karşı taraftaki bilgisayarın şifresini yazacak ve bağlantı kurulacaktır. Yerel ağ üzerinden bağlantı bu şekildedir.

Bu işlemi daha kolay yapabileceğiniz ücretsiz programlarda bulunmaktadır. UltraVnc gibi basit bir yazılımda hiç bu işlemlerle uğraşmadan karşıdaki bilgisayarın ip adresini yazarak bağlanabilirsiniz.

Yerel Olmayan Ağlara Bağlanma

Yerel olmayan yani aynı internet bağlantısını paylaşmayan bilgisayarla bağlanmak için mutlaka uzak bağlantı programları indirilir. Bunlar teamviever , alpemix gibi programlardır.  Teamviever Bazı internet ağlarının firewall  engeline takılabiliyor ozaman ammy yada alpemixi kullanabilirsiniz.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
 • akif usta3 sene önce
 • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. şunu da belirtmek gerekir ki bağlanılacak bilgisayarda kullanıcı adının yanısıra paralo da olması gerekmekte.