Sponsor Reklam

Bluestack 4 Root Atma Nasıl Yapılır

yenibrk 30 Kas 2018 Bilgisayar 3.742 views  1

Bu yazımda bluestackin yeni versiyonu olan 4 sürümüne root atma işlemini anlatacağım. Daha önceden Bluestack 3 versiyonuna root atmayı anlatmıştım. BS 4 versiyonu rootlama biraz daha karışık gibi gözükebilir fakat 3 e göre daha kolaylık sağlar. Bir önceki sürümü rootlamak için bluestack her çalıştığında sıfırdan rootlamak gerekiyordu ve bu çok zaman alıyordu. Yeni sürüme bir kere işlem yapacağız ve bir daha aynı işlemleri uygulamak zorunda kalmayacağız.

Rootlama nedir biraz bahsedeyim ; Cihazın kök dizinine erişerek istediğiniz bütün değişikliklerin yapıldığı bir crackleme işlemidir. Bu işlem sayesinde apk uygulamalarında değişiklikler yapabiliyorsunuz. Aşağıda yapmanız gerekenleri detaylı olarak anlatacağım.

Not: Test ettiğim Bluestack sürümü (4,32.70) en son sürümdür , Kullandığım patchleme aracı ise Bs Tweaker (5.85) Beta sürümüdür.

Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır

  • Aşağıda verdiğim linkten Tweaker 5 versiyonunu indirip, zip içerisindeki dosyayı masaüstüne çıkartın. BTSweaker 5
  • Bluestack uygulamasını çalıştırın.
  • Masaüstüne çıkardığınız klasörün içerisinden, Bstweaker uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.

1- Programın main bölümüne girerek, Actions alanında ilk önce Full Stop Bs ve Force Kill Bs butonlarına sırasıyla tıklayın. Programı ve çalışan tüm servislerini durdurmuş olacaksınız.

2- Program kapandıktan sonra, Root menüsüne girin ve Root For Bluestack yazısının altında ki Root butonuna tıklayın. Bu işlem 1 dk sürecektir. Bu işlem sırasında Bluestack kapalı durumda olmalıdır.

3- Main bölümüne tekrardan girerek, Start Bs butonuna tıklayın ve Bluestackin çalışmasını bekleyin. Şuanda yapacağınız işlemleri, uygulama açık durumdayken yapmanız gerekmektedir. Önce Helpers bölümüne girin ve sol alandaki, iki patch butonuna da tıklayın. Daha sonra Root bölümüne girerek, sağ alandaki Patch butonuna tıklayın.

4- Main bölümüne geri gelerek birinci adımdaki işlemi uygulayarak bluestacki tekrardan durdurun ve kapatın. Helpers bölümüne gelin ve sağ taraftaki dört buton içinde patch işlemini uygulayın.

Rootlama işlemi bitmiştir. Main bölümünden Bluestacki çalıştırın ve bsTweaker uygulamasını kapatın. Bundan sonra çeşitli root kontrol uygulamalarını kullanarak, kök dizine erişim olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ben Root Checker kullanıyorum.

Bluestackin son versiyonunu rootlama işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Kendim test ederek bu paylaşımı yayınladım. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Bluestack 4 Root Atma Nasıl Yapılır” üzerine 1 yorum

  1. survivaloynayamayan dedi ki:

    Merhaba teşekkürler aynen söylediğin gibi yaptım ama kocaman bir liste gösterisi halinde reklamsız olarak Bluestucks çöküyor. Nerede yanlış yapıyorum acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*