Sponsor Reklam

Cmd Komut Sistemini Saydamlaştırma

yenibrk 12 May 2017 Bilgisayar 739 views  0

Bu yazdım da  sıkça kullandığımız cmdyi nasıl saydamlaştırma işlemini nasıl yaptığımız anlatacağım. Eğer cmdyi sıkça kullanmıyorsanız bu işlemi yapmanıza gerek yok. Kullanıcılar genellikle cmd ye yabancıdır , bazende çoğu işimizi buradan hallediyoruz. Ne işimize yarayacak derseniz ; açık olan sayfalarımızı görmemizi engellemeyecek.

Saydamlaştırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Basit bir işlemdir. Öncelikle cmdyi başlatalım. Windows + R çalıştıra cmd yazarak yada arama çubuğuna cmd yazarak ulaşabilirsiniz.

Cmd açıldıktan sonra pencere çubuğuna sağ tıklayarak özellikler diyeceksiniz. Eğer siyah ekrana sağ tıklarsanız işlem yapamazsınız. Ekranı kaplama , kapatma olan yerdeki çubuğa sağ tıklayacaksınız. En sağda renklere tıklayın. Bu pencerede en aşağıda opaklık vardır. Bu opaklık değerini düşürerek istediğiniz kadar saydamlaştırabilirsiniz.

Cmd özellikler bölümünden ayrıca yazı tipi , yazı rengi gibi ayarlarıda değiştirebilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*