cPanel Üzerinden Spam Mailleri Engelleme | Burak Yeni
e
sv

cPanel Üzerinden Spam Mailleri Engelleme

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda cPanel üzerinde SpamAssassin özelliğini kullanarak gelen spam maillerini tanımlama işlemini anlatacağım. SpamAssassin, e-posta başlıklarını ve içeriği inceleyerek spam mesajlarını tanımlayan bir filtreleme sistemidir. Bu filtreleme sistemini kullanarak istenmeyen mailleri ayırt edebilir ya da spam olarak gelen maillerin bir daha spama düşmemesini sağlayabilirsiniz.

Filtreleme işlemini ayarlamadan önce cPanel bilgilerine sahip olmanız gerekir. Cpanele giriş yapıldıktan sonra ana sayfa da mailin altında SpamAssassin ‘ i göreceksiniz.  Apache SpamAssassin e tıkladığınız zaman içerisinde bir çok ayar bulunur. Bu ayarları tek tek anlatacağım.

Apache SpamAssassin™ is currently :  SpamAssassin  özelliğini kullanabilmek için ilk önce buradan enable etmek gerekir. Kurulu filtrelemeyi iptal etmek içinde disable seçeneğini kullanabilirsiniz.

You may also disable the auto-deletion of spam : Bu özelliği aktif edersiniz spam mailleri postanıza düşmeden silinecektir. Aktif etmenizi tavsiye etmem. Spamasassini aktif ettiğiniz zaman bu özellik otomatik olarak aktif edilir. Disable etmenizi öneririm. Bazı önemli mailler spama düşerse bunları göremezsiniz.

Spam Auto-Delete : Yukarıdaki özelliği disable ettiyseniz bunu ayarlamanıza gerek yoktur. Bu özellik hassasiyetti ayarlar. Sayıyı ne kadar yukarıda tutarsanız spama düşecek olan maillerin silinmesi o kadar fazla olur.

Apache SpamAssassin™ Configuration : Burası yapılandırma ayarlarını yapacağınız yerdir. Spama düşmesini istemediğiniz mail adreslerini tanımlamayı buraya tıklayarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarda ısrarla spama düşmeyen mailleri de ayarlayabilirsiniz.

cPanel Üzerinden SpamAssassin kullanımı bu şekildedir. Bu ayarlardan sonra yoğun şekilde spam alıyorsanız bu sorun ortadan kalkacaktır.Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
 • Murat3 sene önce
 • Merhaba
  Disable Auto-Delete Spam oldugunda gercek anlamda spam olan mailler ***SPAM*** konunun ile baslayarak gelen kutusuna dusuyor. Oysa bunlarin spam ya da Junk mail adli klasore dusmesini istiyorum. Bunu nasil saglarim