Deep Freeze 8 Şifresi Nasıl Kırılır (Kaldırılır)? | Burak Yeni
user
e
sv

Deep Freeze 8 Şifresi Nasıl Kırılır (Kaldırılır)?

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhabalar ben aslı, namı değer asshliyy, bugün güzel bir haberim var. Uzun uğraşlar sonucunda deep freeze 8 sürümünün şifresinden kurtulduk. Bizi biraz uğraştırdı fakat yöntemi bildikten sonra elinizde de programlar olduktan sonra göreceksiniz ki çok kolay olacak. Detaylıca anlatmaya çalışacağım. Umarım, aklınızda soru işareti kalmadan kırma işlemini yapabilirsiniz.

Daha önceden 6 ve 7. sürümlerin şifrelerini kırmıştık. Eğer sürümünüz 8’den eskiyse o zaman sizi aşağıda linkte paylaştığım yazıya alalım.

Deep Freze Düşük Sürümlerin Şifresini Kırma

Deep Freeze 8 Şifresi Nasıl Kırılır ?

1) İkinci Bir Bilgisayara İhtiyacınız Olacak

Diyelim ki cihazınızda Windows 10 Pro 1903 sürümü yüklü ve deep freeze standart 8.56 sürümü kurulu, kilitlediğiniz diskler  c ve d diskleri. Daha sonrada şifreyi unuttuğunuzu varsayarsak, 8 sürümü için format atmaktan başka çözüm yoktu. Şimdi, denediğimiz ve çalışan bir yöntem ile şifreden kurtulabileceksiniz. Bu işlem biraz sizi uğraştıracak. Çünkü ekstra ikinci bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

İkinci bir bilgisayara, bu bilgisayarda yukarıda belirttiğim windows sürümüyle aynı olmak zorunda. Şifreyi hangi bilgisayarda kırmak istiyorsanız, ikinci bilgisayara da aynı windows sürümünü ve güncellemesini yüklemeniz gerekiyor.

Daha sonra aynı deep freeze sürümünü yükleyeceksiniz. Bir önceki sürümü ya da bir sonraki sürümü yüklerseniz işlem başarısız olur. Boşuna uğraşmış olursunuz. Kırmak istediğiniz bilgisayarda hangi sürücüler kilitle ise ikinci bilgisayarda da aynı sürücüleri kilitleyeceksiniz ve yerel disk isimleri bile aynı olmak zorunda. İkinci bilgisayara deep freeze kurduktan sonra, şifre oluşturacaksınız. Aşağıda söyleyeceğim dosyaları bir flash disk içerisine atın.

C:/ persi0.sys dosyasını ve C:/ program files içerisindeki faronic klasörlerini flash disk içerisine atın.

Not: Eğer flash disk içerisine atmazsa ve şuan kullanılıyor hatası alıyorsunuz, Cd’den yada usb üzerinden çalışan windows kullanarak bilgisayarınızı başlatın ve aktarımı bu şekilde yapmayı deneyin.

2) Usb yada Cd Üzerinden Çalışan Live İşletim Sistemi Edinin

İkinci bilgisayarla işiniz bitti, dosyaları flasha aldıysanız bu bilgisayarı bir kenara kaldırmanın vakti geldi. Şimdi size lazım olan usb yada cdden çalışan işletim sistemi. Aşağıda ki bağlantıda bunla ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Live Cd Nasıl Edinilir. 3. Yöntemde Anlatılmıştır.

Deep freeze şifresini kırmak istediğiniz bilgisayarı livecd ile çalıştırın. xp olur, win7 olur farketmez, önemli olan dosyalara ulaşabilmeniz. Şimdi yapmanız gereken artık basit; flash diskin içerisindeki dosyalarla, kırmak istediğiniz bilgisayarın içerisindeki dosyaları değiştirmek. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz.

Artık şifreniz, az önce oluşturduğunuz şifre ile aynı olmuştur. Şifreyi kaldırıp, programı uninstall edebilirsiniz. Görsel resimler daha sonra eklenecektir. Denenmiş ve başarılı olmuş bir yöntemdir. Umarım işinize yarar. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • yenibrk 2 sene önce
 • Arkadaşlar yöntem çalışıyor. ben denedim aslıya denettirdim ve paylaşımı yaptırdım. Sorularınızı yazın cevaplarız