Discord Siyah Ekran Sorunu ( Çözüldü ) | Burak Yeni
user
e
sv

Discord Siyah Ekran Sorunu ( Çözüldü )

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Hepinize uzun bir aranın ardından selamlar, bugün yeni bir sorun ile karşınızdayım. Günümüzün olmazsa olmaz sesli ve görüntülü iletişim kanalı discordda yaşanılan bir hatadan bahsedeceğim. Ne yazık ki bazı kullanıcılar  discorda girmek istediklerinde siyah ekranla karşılaşıyorlar. Ne kadar yükleyip, geri silseler de siyah ekran her defasında karşımıza çıkar. Bunun bir çok nedeni var, işletim sistemi hataları, uyumsuzluk yada program eksikliği gibi. Bu yazımda en kısa yoldan, problemden kurtulma yöntemini anlatacağım.

Yukarıda paylaştığım görsel, hatanın tam olarak nasıl ortaya çıktığını göstermektedir. Özellikle windows 7 bilgisayarlarda daha çok meydana gelen hatanın çözümü, windows uyumluluk ayarıyla hızlı bir şekilde çözülebilir. Bunun için aşağıdaki ayarları uygulamanız yeterli olacaktır.

Discord Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür ?

– Bilgisayarınızda bulunan discord uygulamasına sağ tıklayarak, özellikler denilir.

– Discord özellikleri menüsünden, uyumluluk ayarlarına tıklanır.

– Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu seçeneği tıklanır.

– Windows Server 2003 ( Server Pack 1 ) seçeneği seçilir.

– Tamam butonuna tıklayarak discord özellikleri sayfası kapatılır.

– Bu işlemden sonra discord uygulaması yeniden çalıştırılır.

Yukarıda ki resimde tam olarak ayarları görebilirsiniz. Eğer siyah ekran almaya devam ederseniz, bilgisayarı yeniden başlatarak tekrardan deneyin. Yukarıda anlatmış olduğum yöntem, windows 7 ve windows 8 işletim sistemlerinde bulunan discord uygulamasında denenmiştir. Bu denemeler sonucunda, kesin olarak sorunun ortadan kalktığı gözlemlenmiştir.

Yeni hata çözümleriyle karşınızda olacağız. Hatanın çözümünde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi, yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
avatar