Facebook Hesabı Nasıl Silinir | Burak Yeni
e
sv

Facebook Hesabı Nasıl Silinir

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Facebook hesabınızı tamamen nasıl sileceğinizi anlatacağım. Bu işlemden sonra yaklaşık 14 gün giriş yapmamanız gerekecektir aksi takdirde yeniden silme işlemi yapmanız gerekir. 14 gün sonra silinme işlemi gerçekleştikten sonra hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapamayacaksınız.

Bu işlem hesap dondurma işlemi değildir , çoğu kişi hesabını sildim zannedip donduruyor. Bunun farkı donan hesaplar 1 yıl bile geçse açılabiliyor fakat silinme işlemi olduğu zaman kullanıcı adı ve mail boşa düşüyor aynı maille tekrar kayıt yapmanız gerekecektir eğer kullanmak isterseniz.

Facebook Hesabımı Nasıl Silerim ?

Öncelikle aşağıda verdiğim linke tıklayınız.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Linke tıkladıktan sonra eğer giriş yaptıysanız direk hesabımı sil kısmı gelecek , eğerki giriş yapmadıysanız sizden facebook bilgilerinizi isteyecektir.

facebook-silme-burakyeni

Hesabımı Sil’e tıkladıktan sonra sizden tekrardan bir şifre ve güvenlik kodu isteyecektir.

facebook-silme-burakyeni2

İstenilen Bilgileri verip , Tamam dersek artık silme işlemini yapmış bulunacağız ve karşımız şöyle bir ekran gelecektir.

facebook-silme-burakyeni3

İşlem tamamdır 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız tamamen facebook veri tabanlarından hesabınız kişileriniz resimleriniz herşeyiniz silinecektir mail ve kullanıcı adlarınız boşa çıkacaktır ayrıca sayfanın kurucusu iseniz sayfalarınızda silinecektir. Olurda vazgeçmek isterseniz tekrar facebook adınız ve şifrenizle giriş yapın karşınıza bir uyarı çıkacaktır.

facebook-silme-burakyeni4

Burada ister silmeyi iptal edebilirsiniz , isterseniz de silmeyi onaylayabilirsiniz. Ben bu işlemleri size göstermek için 8 yıllık facebook adresimde gerçekleştirdim 14 gün geçmediği sürece hiç bir riski yoktur .

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli