Sponsor Reklam

Filezilla Sertifika Hatası Çözümü

yenibrk 13 May 2017 Web Tasarımı  0

Bu yazımda Filezilla üzerinden site eklerken yaşanılan sertifika hatasının çözümünü anlatacağım. Web masterların sıklıkla kullandığı filezilla üzerinde de bazı hataları barındırmaktadır. En çok karşılaşılan hata ise; Ftp sunucusuna site eklerken karşımıza gelen sertifika hatasıdır.

Hata sertifikanın süresi dolmuş uyarısı verir ve tamam dediğiniz zaman klasörlerinizi listelemez ve bağlanamazsınız. Aşağıda site eklerken küçük bir ayar ile hatadan kurtulacaz ve dosyalarımıza erişebilecez.

Ftp Sertifika Hatası Sorunu Nasıl Çözülür 

Dosya – Site Yöneticisi menüsüne girerek; Site ekleme ekranında sunucu adresinizi yazdıktan sonra aşağıda şfireleme diye bir seçenek vardır. Bu seçenek default olarak TLS üzerinden ftp kullanılsın seçeneğidir. Bu seçenek sertifika hatasını meydana getirir. Şifreleme seçeneğini Yalnız Düz Ftp Kullanılsın seçin ve Bağlan yada Tamam deyin.

Bağlan dedikten sonra sertifika hatası yerine klasörlerinizin listelendiğini göreceksiniz. Bundan sonraki bağlantılarda ise bir daha sertifika hatasını vermeyecektir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Filezilla Sertifika Hatası Çözümü” üzerine 1 yorum

  1. Doruk dedi ki:

    Peki bu şekilde bir düzenleme getirip FTP alanına giriş/çıkış yapma işlemi güvenlik bakımından bir açık doğurur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*