Google Play Durduruldu Hatası | Burak Yeni
e
sv

Google Play Durduruldu Hatası

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların aldığı yazılımsal bir hatadır. Google play hizmetleri durduruldu hatası beş dakika da bir ekrana gelerek sinir bozucu bir hal alır. Kullanıcıların yaptığı şey, saatlerce uğraşıp format atarlar ya da en yakın telefoncuya giderek cüzi bir para karşılığında hatadan kurtulurlar. Bu yazımda böyle bir hata ile karşılaştığınız da yapmanız gereken basit işlemleri anlatacağım. Eğer hatayı düzeltmezseniz google playden hiç bir şey indiremezsiniz.

Telefonun marka ya da modeli önemli değildir. Android işletim sistemi bulunması bu hatayla her an karşılaşırsınız anlamına gelir. Her marka ve modelde de çözüm aynıdır. Bu hatanın sebebi google play önbelleği ve verilerin sorunlu olmasından kaynaklanır. Önbellek ve verileri temizleyerek sağlıklı çalışan durumuna geri getirebilirsiniz.

Google Play Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür ?

Aşağıda anlatacağım yöntemi Android 7.0 Nougat sistemi üzerinden anlatacağım. Aynı ayarları daha düşük versiyonlarda uygulayabilirsiniz.

Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girerek; Uygulamalara tıklayın. Bu bölümde telefonunuz içerisindeki uygulamaları göreceksiniz Google Play Storenin üzerine tıklayın. Burada uygulamanın özelliklerinden Depolamaya tıklayın. Bu bölümde ise Veriyi Sil butonuna tıklayın.

Bu ayarlardan sonra google play uygulamasına giriş yapın ve sorunun düzeldiğini göreceksiniz. Sorun devam eden kullanıcılar telefonlarını yeniden başlatsınlar. Daha sonra indirme işlemlerini sorunsuz yapabilirler. Google Play Storenin çözümündeki işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli