Google’da Manuel İndeksleme Nasıl Yapılır | Burak Yeni
e
sv

Google’da Manuel İndeksleme Nasıl Yapılır

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Google üzerinden nasıl manuel indeksleme yapacağınızı anlatacağım. Bloğunuzda bir yazı yayınladığınız zaman yada web sitenize yeni bir sayfa eklediğinizde bunların googleda görüntülenmesi yoğunluk durumuna göre 1-2 gün sürer. Kimi zaman yazdığınız yazıların hemen googlede görüntülenmesini isteyebilirsiniz. Eğer özgün içerik paylaşıyorsanız google hemen bunu veritabanına kaydederek daha kısa zaman da görüntülenmesini sağlar.

Bu işi googleye bırakmadan kendinizde manuel olarak indeksleme yapabilirsiniz. Bunun için googlenin web master tool ‘a sitenizi ekleyip doğrulamanız gerekmektedir. Bu işlemler oldukça basittir. İhtiyacınız olan bir google hesabı ve sitenizi doğrulayabilmeniz için gerekli olan bilgiler. Web Master tool da zaten siteniz ekliyse aşağıdaki yolu uygulayarak istediğiniz sayfalarınızı ve yazılarınızı direk indeksleyebilirsiniz.

Googlede Manuel İndeksleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Web master toola giriş yaptıktan sonra sitenizin üzerine tıklayın. Tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak console araçları gözükecektir. Yan taraftaki menüden Tarama – Google gibi Getiri seçin. Burada kullanmak istediğiniz sayfanın yada yazının urlsini ekleyin. Ekledikten sonra getire tıklayın. Eklediğiniz url kontrol edildikten sonra aşağıda gözükecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken resimde kırmızı kutuda da yanlışı belirttiğim gibi sitenin sadece urlsini yapıştıracaksınız. Eğer sitenizin isminide yapıştırırsanız indeksleme yapılamaz ve yönlendirildi işareti yanar. Bu gibi bir hata alırsanız tekrardan sadece siteninizin / dan sonraki urlyi yapıştırın. Urlyi düzgün eklediyseniz dizine eklenmesini iste diyerek indeksleme işlemini yapabilirsiniz. 1-2 dk içerisinde googleye düşecektir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli