Sponsor Reklam

Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatası Çözümü

yenibrk 11 May 2018 Bilgisayar  0

Windows işletim sistemlerinde en çok amd grafik kartlarında yaşanılan sorundur. Intel ve Nvdia ekran kartlarında da karşılaşabilirsiniz. Ekran kartlarının çalışmasını zorlayan programlar, daha sıklıkla hatanın çıkmasına neden olur.

Windows 10 işletim sistemlerinde nadiren bu hata oluşmuş olsada, Windows 7′ de her bilgisayarda ortaya çıkabilir. Tam olarak şu uyarıyı verir; ” Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu”. Öncesinde ise ekran kararır ve bir süre sonra tekrardan görüntü vermeye başlar.

Ekran kartlarının verdiği bu hatanın çözümünü aşağıda detaylı olarak anlatacağım. Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde uygulayabilirsiniz. Windows 10’da hatayla karşılaşmadığım için deneme imkanım olmadı.

Görtüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatasının Çözümü ?

Aşağıda anlatmış olduğum ayarları regedit üzerinden yapacaksınız. Bu ayarlar bilgisayarın performansına vede ayarlarına her hangi bir zarar vermemektedir.

 • Windows Arama çubuğuna ya da Win + R çalıştır kısayolunu kullanarak “regedit” yazın.
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ GraphicsDrivers yolunu takip edin.
 • Sağ bölümde, sağ tıklayarak Yeni diyerek ( DWORD 32 bit yada QWORD 64 Bit değerini seçin ) İşletim sisteminiz kaç bitse ona göre seçim yapın.
 • Oluşturulan Yeni Değerin ismini “TdrDelay” olarak değiştirin.
 • Üzerine çift tıklayarak Değer verisini “8” olarak değiştirin.
 • Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ekran kartınızın hata verip vermediğini takip edin. Büyük ihtimal sorun çözülecektir.

Bu işlemlerden sonra hala hata almaya devam ediyorsanız, sürücüyü güncelleyip tekrardan anlatımı deneyin. Ekran kartı görüntü vermeyi durdurdu hatasının çözümünde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Hatası Çözümü” üzerine 2 yorum

 1. mobil chat dedi ki:

  süper çok teşekkür ederim oldu vallaha

 2. Fatih dedi ki:

  Nadiren de olsa bu hatayı veriyordu laptop um dediğiniz ayarları yaptım bundan sonrası için laptop u takipte kalıcam 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*