Sponsor Reklam

Harddisk Sorun ile Karşılaştı Sorunu

yenibrk 11 May 2017 Bilgisayar  0

Windows işletim sistemlerinde donanımsal hatalar her zaman sıkıntılı olur. Donanımsal sorunları ne kadar hızlı anlayabilirsek çözümü o kadar basit olur. Windowsun eski işletim sistemlerinde bir hata geldiği zaman yazılımsal mı , donanımsal mı olduğu pek anlaşılmıyordu ve bilgisayarlar tamirciden tamirciye dolaştırılıyordu.

Harddisk Bir Sorun ile Karşılaştı  gibi bir hata alırsanız sorun ciddidir. Harddiskler bir kere hata verdiği zaman ilk performansında çalışması imkansız. Öncelikle harddiskinizde bir problem var mı ona bakacaksınız. Bunun için Hd Tune programını kullanabilirsiniz.

HD Tune

Yukarıdaki linkten programı indirip bilgisayarınıza kurun. Kurduktan sonra healt sekmesine gelip bir tarama başlatın. Sonrada bad sectör taraması yapın. Tarama sonucunda kırmızı yada sarı uyarılar mevcutsa dosyalarınızı yedekleyip yeni bir hdd almalısınız. Eğer bir sorun gözükmez ise , işletim sistemini yeniden kurmanız hatayı çözebilir.

hdd-hata-burakyeni

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*