Sponsor Reklam

Html Sitelere Analytcs Kodu Ekleme

yenibrk 05 Tem 2018 Web Tasarımı 595 views  0

Google analytcs izleme kodları ile, analytcs üzerinden sitenizin istatistik bilgilerini takip edebilirsiniz. Bu yazımda html web sitelerine analytcs izleme kodlarını ekleme işlemini anlatacağım. Çoğu wordpress sitesinin, tema ayarlarında bu kodu eklemeniz için zaten bir alan bulunur. Bazı temalarda ise bu ayar bulunmaz ya da çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda da kodları manuel eklemeniz gerekir.

Öncelikle Google Analytcs sitesine giriş yaparak, izleme kodunu kopyalamanız gerekiyor.  İzleme kodunu öğrenmek için, Analytcs üzerinden sitenize tıklayarak; Yönetici > İzleme Bilgileri > İzleme Koduna tıklayın. Açılacak sayfadan size verilen kodu kopyalayın.

Html Sitelere İzleme Kodu Nasıl Eklenir

Web sitenizin sayfalarını ister metin editörüyle, isterseniz de tasarım editörüyle açın. Yukarıda kopyaladığınız kodu, </head> etiketinden önce yapıştırın.

Kodu </head> etiketinden sonra yapıştırırsanız, istatistikleri alamazsınız. Bu işlemi sitenizin bütün sayfalarına uygulamanız gerekiyor. Sadece index’e yaparsanız, ana sayfanızın istatistiklerinden başkasını göremezsiniz. Php ve Asp sitelerde, header bölümüne yapıştırmanız yeterli olur, bütün sayfalarla uğraşmanıza gerek yoktur.

WordPress Sitelere İzleme Kodu Nasıl Eklenir

Sitenizin admin paneline girerek; Görünüm-Düzenleyiciyi açın. Sağ taraftan Tema üst bölümü (header.php) seçin. kopyaladığınız kodu </head> etiketinden önce yapıştırın.

Bu adımlardan sonra izleme bilgilerini Google Analytcs web sitesinden ya da mobil cihazlarınıza analytcs uygulamasını indirerek takip edebilirsiniz. Birden fazla web siteniz varsa, her web siteniz için aynı adımları uygulamanız gerekiyor.

İzleme kodunu html web sitelerine ekleme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*