Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Yapılır? | Burak Yeni
user
e
sv

Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) Nasıl Yapılır?

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhabalar ben aslı, her platformda olduğu gibi istagramda da doğrulanmış onaylı hesap özelliği bulunur. Herkesin hayali değil midir mavi tik almak. Ne yazık ki bu mavi tiki almak hiçte kolay değil arkadaşlar. Mavi tik alan kişileri biraz incelerseniz, hepsinin instagram dışında da farklı platformlarda tanınmışlığı ve çok takipçileri bulunur. İnstagram da size mavi tik vermeden önce bir araştırma yapar, sizin ünlü biri olup olmadığınızı araştırır. Eğer sıradan biriyseniz ve takipçi sayınız az ise bu yazıdan şu an çıkabilirsiniz 🙂

Şimdi gelelim başvuru yapma işlemine ve başvuru yapmadan önce gereken hazırlıklara. İnternette bir kimliğiniz varmı? yani sizi hangi isimle tanırlar. Google da çıkıyormusunuz. Bu detayları anlatacam size.

Başvuru ve Ön Hazırlık Nasıl Yapılır ?

Arkadaşlar, başvuru yapmadan önce biraz takipçi kasın. İnternette takipçi kasmayla ilgili baya bir site ve yöntem var. Mavi tik aldıktan sonra, takipçi düşse de önemli değil. Bu takipçi sayısı, sadece başvuruda kurtaracak sizi.

 • 50.000 Takipçi Kasın
 • Bütün gönderilerinize en az 1000 beğeni ve 100 yorum kasın.
 • İşletme hesabı kullanıyorsanız, başvurudan önce kişisel hesaba geçirin.

Zor geldi demi 50bin takipçi, öyle kolay kolay alınmıyor işte. Biraz takipçi çalışmak gerekiyor. Yoksa her başvuran alsaydı mavi tiki, profiller mas mavi olur du 😀

Doğrulama yaparken vereceğiniz tanınmış isminizi internette bir çok yere kaydettirin. Ne kadar abuk subuk site varsa farketmez, önemli olan vereceğiniz ismin google tarafından bulunmasıdır. İnternette yazılar yazın, yorum bırakın hiç bir şey yapamıyormusunuz; fotoğraf yükleyip hastag yapın. Yeterki, google bey sizi görsün bir yerlerde.

Doğrulama Talebi Nasıl Oluşturulur ?

İnstagramda profiliniz üzerine gelerek, Ayarlar – Hesap sekmesine gelerek Doğrulama talebine tıklayın.

Dolduracağınız alanlara bir bakalım;

Adı Soyadı bölümüne, Kimlikteki isminizin aynısını yazacaksınız. İki isminiz varsa, mutlaka belirtin.

Bilinen Adı; Burası size, marka yapan yerdir. Yukarıda bahsettiğim konu buydu. İnternette, arama sonuçlarında çıkan isminizi buraya girebilirsiniz.

Kategori bölümünü kendinize uygun şekilde seçin. Bu kategori üzerinden, değerlendirmeye alınacaksınız.

Kimlik Fotoğrafı; kimliğinizin fotoğrafını düz bir zemin üzerinde çekin ve gönderin.

Bu bilgileri doldurduktan sonra, Gönder butonuna basarak beklemeye başlayın. 24 saat içerisinde, iyi yada kötü bir haber alırsınız. Umarım, mavi tiki alırsınız arkadaşlar. Bu yazıyı okuyup da, mavi tik alan olursa yoruma kullanıcı adını yazsın takip edeceğim 😀

Not: Bir kere doğrulama talebi gönderdikten sonra, yeniden başvuru yapmayın. Bu sizin instagram üzerindeki, puanınızı düşürecektir. Ayda bir yapmanız idealdir, başvuruyu.

Sorularınızı ve fikirlerinizi yorum bölümünden bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli