iPhone Ön Kameranın Ters Çevirme Sorunu (Çözüm) | Burak Yeni
user
e
sv

iPhone Ön Kameranın Ters Çevirme Sorunu (Çözüm)

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhabalar ben aslı, iphone cihazlarda kameranın ters çekme, çevirme sorunu üzerine bu paylaşımı yapıyorum. Aynı şekilde bende iphone kullanıcısıyım ve bu durum inanılmaz derecede canımı sıkıyor. Kendimizi gördüğümüz şekilde çekim yapamıyoruz. İlla o fotoğraf çekim yaptıktan sonra 180 derece ters dönüyor. Madem ön kameralı telefon satıyorsunuz, o zaman bırakın da kendimizi istediğimiz gibi çekelim. Ne özelliği, kalıyor ki selfie kamerasının.

Android cihazlarda, bu ters çekmenin bir ayarı var. Neden ? binlerce para ödediğimiz iphone cihazlarında bu ayarı koymuyorsunuz. Resimler ön izlendiği gibi kayıt edilse ne olur yani. Donanımsal diyeceğim, kameralar aynalama yapmıyor diye düşüneceğim. Bu seferde, üçüncü parti yazılımlar nasıl yapıyor bunu. Aşağıda, kamerada ön izlemedeki gibi fotoğraflarımızı kayıt eden programların yüklemesini ve kullanımını anlatacağım.

iPhone Ön Kamera Ters Çekme Çözümü

Gelelim, ön kamerada kendinizi gördüğünüz şekilde çekim yapabileceğiniz programlara. Bu, programları app storedan ücretsiz şekilde indirip kullanabilirsiniz.

1-) Kamera yazılımına, ilk alternatif program mirror uygulamasıdır. iPhone kamera yazılımına benzerliği ile, dikkat çeker. Hemen hemen aynıdır. Tek eksi yanı, program içerisinde bulunan reklamlardır. 20 lira ücret ödeyerek pro sürümüne yükseltebilirsiniz.

Diğer bir eksi yanı ise, video çekim özelliğinin bulunmamasıdır. Aşağıda hem fotoğraf, hemde video çekebileceğiniz programıda paylaşacağım.

2-) Hepinizin yakından bildiği, bir zamanlar ergen kesimin sıklıkla kullandığı B612 programıdır. App store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Programın fotoğraf çekmekten daha fazla yapabileceği şeyler var. Mesela, pürüzsüz resim çekebilir ve resim çekerken çeşitli animasyonları kullanabilirsiniz. En güzel özelliklerden biride, aynı zamanda videoyu da ön izlendiği gibi çekmesidir.

Bu ara kullandığım programdır ve site sahibimizin telefonuna da yüklettirdim. Aynı zamanda instagram ve retrica programlarının da fotoğraf çekme özelliğini kullanabilirsiniz.

Düzgün selfie çekebilmeniz için gerekli işlemleri ve programları anlattım sizlere. Umarım işinize yaramıştır. Aklınıza takılanları ve sormak istediklerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli