Sponsor Reklam

iPhone’da İki Whatsapp Nasıl Kullanılır

yenibrk 17 Kas 2018 Mobil 14.702 views  0

Günümüzde en çok mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan whatsapp messenger her telefonda bir hesap olarak kullanılır. Her hesap tek bir numaraya tanımlanır. Eğer birden fazla hattınız varsa her numara için ayrı bir cihaz gerekir. Aşağıda anlatacağım yöntem ile tek bir cihaza birden fazla whatsapp uygulaması kurup, ikinci bir numara tanımlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu yöntemi iPhone telefonları için anlatacağım. Aynı yöntem android cihazlar için de çalışmaktadır. Bu yöntem ne işe yarayacak derseniz; Cihazınızda iki tane kurulu whatsapp uygulaması olacak; orjinal uygulamanızda ana hesabınızı, sonradan yüklediğiniz uygulamada ise başka bir hattın hesabını kullanabileceksiniz.

iPhone’a İkinci Whatsapp Nasıl Kurulur ?

1- Cihazınızda safari tarayıcısını kullanarak tutuapp uygulamasını cihazınıza indirin. Bağlantı verdiğim linke tıklayarak tutuapp uygulamasını kendi sitesinden indirebilirsiniz.

2- Tutuapp uygulaması apple mağazasından yüklenmediği için güvenli bir uygulama olarak algılanmaz ve çalışmaz. Uygulamanın güvenilirliğini doğrulamak için cihazınından; Ayarlar – Genel – Profiller ve Aygıt Yönetimine tıklayın. Kurumsal uygulama altında bulunan China Mobile Group’a tıklayarak bu uygulamaya güven deyin. Güven dedikten sonra uygulama doğrulanmış olarak gözükecektir.

3- Tutuapp uygulamasına girerek, programın arama bölümünden whatsapp aratın. En üstte whatsapp++ ‘ın orjinal uygulaması çıkacaktır; bunu yüklemeyin.  İkinci sırada bulunan whatsapp++ duplicate uygulamasının yanında bulunan indirme butonuna tıklayın. Bu whatsappın kopyalanmış bire bir olan versiyonudur ve sorunsuz çalışmaktadır. İndirme işlemi bittikten sonra telefonunuzun ana menüsünde whatsapp uygulaması orjinal simgesiyle gözükecektir.

4- Yeni yüklenen whatsapp uygulamasına tıklayarak ikinci hesabınızı kurabilirsiniz. Hesap kurarken tanımlayacağınız numara herhangi bir telefonda takılı olmalıdır. Whatsapp kurulum yapılan hatta doğrulama kodu gönderecektir. Kurulum yaptıktan sonra iki whatsapp hesabınıda sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Not:Programın tek dezavantajı uygulama içerisinde çıkan reklamlardır. Fakat rahatsız edici değildir. İstediğiniz zaman kapatabildiğiniz google reklamlarıdır.

İphone telefonlarına ikinci bir whatsapp uygulaması kurma işleminde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“iPhone’da İki Whatsapp Nasıl Kullanılır” üzerine 1 yorum

  1. umut dedi ki:

    Merhaba, çift whatsapp kullanımı esnasında, kullanılan ikinci numara üzerinden görüşülen kişi karşı tarafın orjinal numarasını çevrimiçi olarak mı görüyor ve aktif olmaktan çıkıldığında son görülme zamanı ikinci whatsapp numarasının son görülme zamanı mı yoksa orjinal hattın son görülme zamanı mı oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*