Sponsor Reklam

iTunes 3194 Hatası ve Çözümü

yenibrk 18 Tem 2017 Mobil  0

Bu yazımda ios cihazınızı itunes üzerinden kurtarma yaparken aldığınız 3194 hatası ve çözümünü anlatacağım. Bu çözüm aynı zaman da apple tarafından da yayınlanmış fakat kesin bir çözüm olmamaktadır. Hatayla karşılaşanlar bir kısmı sorunu çözmüş bir kısmı ise çözememiştir.

Burada benimde bahsedeceğim çözüme apple’ın destek sayfasından da ulaşabilirsiniz. Burada farklı bir kaç yöntemden daha bahsedeceğim. Bu yöntemleri uygulayarak itunes üzerinden kurtarma yaparken hatadan kurtulabilirsiniz.

iTunes 3194 Hatası ve Çözümü Nedir ?

C:\Windows\System32\drivers\etc  host dosyasını not defteriyle açarak sayfanın en altına;

17.151.36.30 gs.apple.com ekleyin. Yaptığınız düzeltmeyi kaydederek bilgisayarı yeniden başlatın. İtunes üzerinden kurtarma işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu yöntem kesinlikle çalışıyor diye bir şey yok. 3194 hatasıyla 3-4 kere karşılaştıysam ikisinde bu yöntem ile çözmüş diğer ikisinde ise çözemedim ve farklı yöntemler denedim.

İkinci bir yöntem olarak ios cihazınızın ipsw dosyasını indirerek manuel olarak yükleme yapmaktır. Bu şekilde doğru ipsw dosyasını yükleme yaparsanız hata alma şansınız yoktur. Aşağıdaki linkten ipsw yükleme linkine tıklayarak cihazınız için yükleme dosyası indirebilirsiniz.

İpsw.Me

Not: Cihazınız için doğru ipsw yükleme dosyasını indirmezseniz yükleme işlemi yapamazsınız. Cihazınız kitlenip bozulma riski olabilir.

Cihazın Modelini Nasıl Öğrenebilirim

Apple cihazınızın modeli cihazın arka alt kısmında model olarak yazmaktadır. Bu bilgiyi kullanarak doğru ipsw dosyasını indirebilirsiniz.

Üçüncü bir yöntem olarak farklı bir bilgisayar ve interneti kullanarak kurtarma işlemi yapabilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Bu üç yöntemi de deneyip hatayı almaya devam ederseniz yorum kısmından yaptığınız işlemleri bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“iTunes 3194 Hatası ve Çözümü” üzerine 9 yorum

 1. tevfik dedi ki:

  merhaba ne yaptıysam bu hatayı gideremedim 🙁 yardımcı olmanız mümkün mü acaba

  1. yenibrk dedi ki:

   farklı bir internet bağlantısıyla indirme yaparsan sorunun çözülecektir

 2. mmm dedi ki:

  ne yaptıysam 3194 hatası gitmiyor

 3. mehmet dedi ki:

  sorun hala devam etmekte up up up

  1. yenibrk dedi ki:

   farklı bir internet bağlantısı denedin mi

 4. Ali dedi ki:

  iphone 6s’in dokunmatiği durduk yere çalışmaz oldu. Daha önce 11.4’e geri yüklediğimde sorun gitti. Fakat 12.1.1’e geçtikten sonra aynı sorun tekrarlandı. Şuan itunes’tan 12.1 – 12.1.1 – 12.1.2 sürümünü yüklüyor ama 11.4’ü yüklemek istediğimde yüklemiyor ve 3194 hatasını veriyor.

  1. yenibrk dedi ki:

   tekrardan indirme yapın googlenin dns sunucularını kullanın 8.8.8.8 8.8.84

 5. muhammed dedi ki:

  system 32 ye kaydetmede yöneticiye başvurun diyor fakat şifresi dahi olmayan laptop. yani kişisel laptop yönetici felan yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*