Kamuoyuna Duyuru ( Sitemize Saldırı Gerçekleşti ) | Burak Yeni
user
e
sv

Kamuoyuna Duyuru ( Sitemize Saldırı Gerçekleşti )

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Öncelikle tüm okuyucularıma selamlar, uzun zamandır sayfayla ilgilenemedik ve her gün sitemize saldırılar gerçekleşti. Bu yüzden yazı paylaşmaktan çok siteyi ayakta tutmaya çalıştık ama en son gerçekleşen saldırı ve bizim bunu 1 -2 ay sonra fark etmemiz beni çok üzdü. Sitemizde ahlaksız içerikler  ve yazılar paylaşılmış. Bunları okuyucularımız bizlere söyledi. Türkçe olan bu içerikler, beni inanılmaz derecede sizlere karşı mahcup duruma düşürdü. Her kategoriye yazılar eklenmiş ve bunlar benim tarafımdan yazılmış olarak sizlere sunulmuş. Sitede fark edilmesin diyede eski tarihler verilmiş ve yazılar son sayfalara düşmüş.

Sitemizin hitleri düşmeye başlayınca, bir şeyler olduğunu fark ettim. Biraz site içerisinde, beni nelerin geriye attığını görmek için inceleme yaparken de yaklaşık 50-60 tane bu türden yazılarla karşılaştım. Nasıl oldu, ne zaman oldu hiç bir fikrim yok. Bu durum bana, wordpress te çok büyük güvenlik açıkları olduğunu gösteriyor. Siteyi ilk kurduğumdan beri yararlı olacak paylaşımları, en sade dil kullanarak yazmaya çalışıyorum. Hitimizin yüksekliğinden faydalanıp böyle bir alçaklığı yapanlara hakkımı helal etmiyorum.

Kurduğum eklentilerden kaynaklanacağını düşünmüyorum, çünkü dışarıdan hiç bir eklenti yüklemem. Bu olay sonucunda kullanmış olduğum hostingi , temayı değiştirip diğer yazar arkadaşların hesaplarını da bloke ettim. Bundan sonraki yazılar sadece benim hesabım üzerinden yazılacak.

Hit sayım, reklam gelirlerim hiç biri zerre kadar umrumda değil. Benim için önemli olan benim adımdan bu tür paylaşımların yapılıp, ismime leke sürülmesi. Ben bu siteyi ve alt yapıyı; sağda solda bilgisayar toplayarak kazandığım gelirlerle oluşturdum. Çok büyük emekler verdim. Her gün yeni bir şey ekledim. Yurt dışına gittim ve siteyi aslıyla ezgi arkadaşlarımıza emanet ettim. Çokta iyi idare ettiler ikisine de çok teşekkür ediyorum. Artık tek yazar ve tek hesap üzerinden sitenin yönetimi sağlanacak.

Daha önce bu tür olayla karşılaşan wordpress kullanıcıları varsa, aşağıda yorumda tartışabiliriz. Nasıl daha fazla, güvenlik önlemleri alabiliriz. Yaşanılan bu olay için sayfama giren Kız kardeşlerimden , Erkek kardeşlerimden, Abilerimden ve Ablalarımdan herkesten çok ama çok özür diliyorum.

Saygılarımla Burak Yeni.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli