Sponsor Reklam

Kimliği Doğrulanmamış Konuk Erişimi Hatası

yenibrk 15 Mar 2018 Bilgisayar 6.977 views  1

Windows 10 Fall Creators güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir hatadır. Dosya paylaşılan bir bilgisayara erişmek istediğinizde ya da paylaşılan bir yazıcıya bağlanmak istediğinizde, çalıştır komutuna \\Bilgisayarın ipsi \ ismi yazıldığında ortaya çıkar. Hata tam olarak şu şekildedir;

“Kuruluşunuzun güvenlik ilkeleri, kimliği doğrulanmamış konuk erişimini engellediğinden bu paylaşılan klasöre erişemezsiniz. Bu ilkeler, bilgisayarınızı ağ üzerindeki güvenli olmayan veya kötü amaçlı cihazlardan korumanıza yardımcı olur.”

Windows 10 ‘ da yeni görülen bir sorundur. Çözümü için yerel grup ilke düzenleyicisinde ayar yapmanız gerekir. Bu ayarı nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağım.

Kimliği Doğrulanmamış Konuk Erişimi Hatası Çözümü ?

Windows arama çubuğuna gpedit.msc yazın yada win + r çalıştır kısayolunu kullanarak gpedit.msc yazarak grup düzenleyicisini açın.

Bilgisayar Yapılandırması – Yönetim Şablonları – Ağ – Lanman İş İstasyonu yolunu izleyerek “Güvenli olmayan konuk oturum açma işlemlerini  etkinleştirin” seçeneğine çift tıklayın.

Açılacak pencerede yapılandırılmadı olarak seçili olan butonu etkin olarak değiştirin ve tamam diyerek ayarları kaydedin. Bu ayar değişikliğinden sonra bağlanmak istediğiniz bilgisayara tekrardan erişmeye çalışın. Kimlik doğrulama hatası kesin olarak çözülecektir.

Bazı sistemlerde yeniden başlatma gerekebiliyor. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra tekrardan bağlanmaya çalışın. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Kimliği Doğrulanmamış Konuk Erişimi Hatası” üzerine 14 yorum

 1. Yalçın CEYLAN dedi ki:

  Allah razı olsun kardeşim, sabahtan beri bakmadığım site, yapmadığım deneme kalmadı. Teşekkür ederim.

 2. Serkan Aydın dedi ki:

  Merhaba, ağ yazıcısı üzerinden client’taki paylaşılmış klasöre tarama atamıyoruz. yukarıdaki öneriyi denedim ama çözüm olmadı. microsoft forumlarında da net bir yanıt alamadık. var mı başka bir öneri?

  1. yenibrk dedi ki:

   merhaba yukarıdaki çözüm sadece win10 için belirtilen hata uyarısı için geçerlidir. Paylaşılmış klasörü tarayıcının yada yazıcının ip adresinden bağlanarak oluşturun.

 3. Kağan dedi ki:

  Ya sen var ya bu çözümle Microsoft un gurur listesine girmen gerekir. siber alemin kralısın dostum. Teşekkürler

 4. Harun dedi ki:

  Allah Razı olsun sende. denemediğim yol kalmamıştı. kaç gündür bununla uğraşıyorum. Milletin webde aradığı 0x80070035 sorunu da bu şekilde çözülmüş oluyor. Sağolasın

 5. MUHAMMED dedi ki:

  HARİKASINIZ

 6. Semih dedi ki:

  Allah senden razı olsun kardeşim selamet üzere olasın inşaAllah.

 7. emin cihan dedi ki:

  çok teşekkürler

 8. Omega Cruel dedi ki:

  Teşekküer ederim. Nokta atışı yardım.

 9. engin kaya dedi ki:

  tşk. kardeşim.

 10. art dedi ki:

  Gerçekten faydalı oldu.Teşekkür ederim.

 11. Ömer dedi ki:

  Süpersin arkadaş. Rabbim razı olsun. 4 saattir gezmediğim yer kalmamıştı. Sen bizim sıkıntımızı giderdin. Allah da senin sıkıntılarını gidersin.

 12. ilker dedi ki:

  Gördüğüm en saçma hatadan kurtuldum, teşekkürler

 13. hakan dedi ki:

  çok teşekkür ettim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*