Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Kırık PS4’lere Oyun Yükleme İşlemi

yenibrk 18 Tem 2018 Oyun 6.078 views  0

Daha önceden 5.05 versiyonların kırılıp oyun yüklenebildiğini anlatmıştım. Bu yazımda ise 5.05 versiyon olup kırılan ps4lere oyun yükleme işlemini ve daha sonrasında yaşanabilecek problemleri anlatacağım. Ps4 ler hen yöntemi ile kırıldığı zaman geliştirici modu açılır. Bu modu kullanılarak internetten indirdiğiniz pkg formatında ki oyunlar kolaylıkla install edilebilir.

Kırma işleminin nasıl yapıldığını daha öncede olduğu gibi bu yazımda da anlatmayacağım. Youtube üzerinden 5.05 kırma yazarsanız bütün anlatılan videolarda aynı yöntem uygulanıyor ve 3-4 dk içerisinde rahatlıkla kırma işlemini yapabilirsiniz. Kırma işlemi yapılmadan ne yazık ki oyun yükleme yapılamıyor.

Kırık Ps4’lere Nasıl Oyun Yüklenir ?

Hen işlemini yaptığınızı varsayarak; aşağıdaki işlemleri uygularsanız konsolunuza istediğiniz oyunu yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki yöntem sadece kırık modeller içindir.

Gerekli Dosya ve Araçlar

1- Oyun yükleme işlemi için öncelikle oyunun pkg uzantısındaki yükleme dosyasına ihtiyaç duyulur. Bu uzantıda ki oyunları internette rahatlıkla tek link olarak bulabilirsiniz. Google de aynen şu aramayı yapın. “Download game Ps3 Ps4 ” çıkan sonuçlardaki sitelere tıklayarak ps4 menüsünden oyuna tıklayarak, drive üzerinden kısa zamanda indirebilirsiniz.

2- Exfat formatında bir diske ihtiyaç duyulur. En çok yaşanılan sıkıntılardan biri “ntfs” formatında ki disklere oyunları atıp daha sonradan konsolun bu diski tanımamasıdır. Eğer ntfs disk bir diskiniz varsa, exfat olarak biçimlendirin. Yukarıda indirdiğiniz oyunu, eğer zip şeklinde ise zipten çıkartarak diskinizin ana dizinine atın.

Not: Bu biçimlendirmeden sonra verileriniz silinecektir. Eğer önemli dosyalarınız varsa mutlaka yedekleyin. Dosya silinmeden dönüştürme yöntemi bulunmamaktadır.

Oyun Yükleme İşlemi

Konsolun ana ekranından ayarlar bölümüne girin. Sayfanın en altında bulunan Debug Settings bölümüne tıklayın. Eğer debug settings gözükmüyorsa hen işlemi yapılmamıştır. Videolarda anlatılan yöntemleri tekrarlayın.

Debug settings içerisinden önce Game bölümüne tıklayın. Bu bölümün içerisinden ise Package Installer seçeneğine tıklayın. Diskinizin ana bölümüne attığınız oyunlar Package Installer içerisinde görünecektir. Üzerine gelip “x” tuşuna basarak, yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Yükleme işlemi oyunun boyutuna göre değişiklik gösterir. Bu yükleme yapılırken ps4 içerisinde gezemezsiniz ve dinlenme moduna alamazsınız. Yükleme işlemi bittikten sonra, yüklediğiniz oyun ana ekranda gözükecektir. Sorunsuz şekilde oynamaya başlayabilirsiniz.

Olası Sorunlar

1-) Oyunları 2-3 gün oynadım ve bazı detayları anlatmak isterim. Oyunlarda her hangi bir kasma ya da donma problemi yaşanmıyor. Psn den yüklediğiniz ya da Cd den çalıştırdığınız oyundan her hangi bir farkı yok. Tek farkı oyunun güncelleme alamamış olması ve online oynayamıyor olmasıdır. Bunun dışında birebir aynı özellikte oynarsınız.

2-) Benim yaşadığım ve bir çok kişininde yaşadığı problem ise, oyundan çıktıktan sonra ya da oyuna girmeden önce ps4 ün kendini kapatmasıdır. Bu kronik yazılımsal bir sorun olarak gözüküyor. Oyun içerisinde herhangi bir kapanma yaşamadım, bir oyunu 2-3 saat oynadım, belki 5-6 saat oynasaydım yaşayabilirdim. Oyun haricinde menüde gezinirken ya da en çok internet tarayıcısında dolaşırken kapanma sorununu her gün yaşadım diyebilirim. Umarım bu sorunu çözebilirler.

3-) Konsol yeniden başladıktan sonra, oyunlarda kilit gözükür. Oyun yükleme haricindeki, kırma işlemini tekrarlamanız gerekiyor. Videolarda bu işlemi internetsiz nasıl yapılacağı anlatılıyor. Oyun yükleme ve oyunu oynama için her seferinde internet tarayıcısını başlatmanız gerekecek.

Kırık Ps4 lere oyun yükleme işleminde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Kırık PS4’lere Oyun Yükleme İşlemi” üzerine 10 yorum

 1. özgür dedi ki:

  merhaba hard diskin 2.0 usb veya 3.0 usb olması fark eder mi

  1. yenibrk dedi ki:

   farketmez sadece dosya formatı exfat olması yeterlidir

 2. Kürşat TUNCER dedi ki:

  Selamlar kırık 5.05 PS4 alacağım arkadaş’tan, güncel oyunlar hemen kırılmıyor, 3-5 ay sonra çıkıyor dedi. Doğru mudur ?

  1. yenibrk dedi ki:

   oyunlar kırılmıyor eğer yeni versiyonlar kırılırsa oyunlar destekleniyor

 3. Kürşat TUNCER dedi ki:

  Yani bu saaten sonra çıkacak oyunları oynama şansım yok mu eğer 5.05 üzeri jailbreak gelmezse

 4. hasan kavçan dedi ki:

  mrb hocam oyunları nerden ve nasıl indirecez_?

  1. yenibrk dedi ki:

   googleye ps4 game downloads yazarak ilk siteye girin

 5. mücahit dedi ki:

  merhba hocam ben metal gear solid 5 graund zeroes ındırdım ps4 icin.3 part vınrar arsıvı seklınde bu ucunu klosere cıkart yaptım birsuru farklı dosyalar var pkg dosyası yook ne yapmalıyım neyı yanlıs yapıyorum

 6. vedat dedi ki:

  hocam 4,05 veya 4,55 cfw yazan bir oyunu indirsek 5,05 te çalışır mı

 7. Tonymontana78 dedi ki:

  Merhaba Burak yeni kardeşim peki dosyayı diske nasıl yüklüyoruz acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*