Sponsor Reklam
Sponsor Reklam

Kullanıcı Hesabı Denetimini Tamamen Kapatma

yenibrk 22 Ağu 2017 Bilgisayar 3.539 views  0

Bu yazımda windows işletim sistemlerinde kullanıcı hesabı denetimini tamamen kapatma işlemini anlatacağım. Hepinizin bildiği kapatma yöntemi denetim masası – kullanıcı hesabı yönetimini açarak seviyeyi en aşağı indirmektir. Bu yöntem kullanıcı hesabı denetimini kapatmaz program yükleyebilmeniz için güvenliği en aza indirir. Fakat bazı programlar yüklenirken kullanıcı hesabı denetimini (uac) tamamen kapatmanızı isteyebilir.

Siz kapatmadan hiç bir şekilde yükleme işlemi yapmaz. Kapattığınızı zannederseniz ama aslında güvenliği en alt seviyeye alarak kapatmış olmazsınız. Regedit kayıt defterini kullanarak kullanıcı hesabı denetimini nasıl kapatacağınızı aşağıda anlatacağım.

Kullanıcı Hesabı Denetimi Tamamen Nasıl Kapatılır ?

Windows arama çubuğuna regedit yazarak win+r çalıştır kısayolunu kullanarak regedit uygulamasını çalıştırın. Daha sonra sırasıyla aşağıdaki yolu takip edin;
HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ System

Sağ tarafta EnableLua üzerine çift tıklayarak 1 olan değeri 0 olarak değiştirin. Değişikliği yaptıktan sonra windows bildirim ekranında kullanıcı hesabı denetimini kapatmak için bilgisayarı yeniden başlatın uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıdan sonra yeniden başlat yapın.

Artık kullanıcı hesabı denetimi kapanmış olacak. Bu işlem sonrasında bilgisayar ayarlarında farklı hiç bir değişiklik olmayacak. İşiniz bittikten sonra tekrar aynı yerden değeri 1 e getirerek uac’ı açabilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde kullanıcı hesabı kapatma işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Kullanıcı Hesabı Denetimini Tamamen Kapatma” üzerine 3 yorum

 1. ali ilker dedi ki:

  değer düzenleme hatası diyor

  1. yenibrk dedi ki:

   windows sürümü kaç ? bu hatayı ilk defa duydum

 2. h dedi ki:

  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*