Macbook Pro Touch ID Nasıl Kullanılır | Burak Yeni
e
sv

Macbook Pro Touch ID Nasıl Kullanılır

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yeni çıkan Macbook Prolarda daha önce hiç bir macbookta olmayan bir özellikten bahsedeceğim. İpad ve iphone cihazlarımızda bulunan touch id. Yeni Macbook Pro dikkatleri yine üzerine toplamış durumda . Yeni cihaz yeni özellikleri ile birlikte geldi, Touch id ile şifre girmeden parmak iziyle bilgisayara giriş yapılabiliyor. İsteğe göre alışveriş sitelerinde bile kullanılabiliyor.

Mac cihazınızda Touch ID ‘yi ayarladıktan sonra App Store , iBooks Store , ve iTunes Store gibi birçok site ve programdan Apple Pay ile ödeme yapabileceksiniz. Alışveriş yapmak için tek yapmanız gereken parmak izinizi okutmak , bu sayede daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceksiniz.

Touch ID ayarlaması Nasıl Yapılır ?

Bilgisayarın sol tarafında bulunan elma simgesine tıklayarak açılacak menüden sistem tercihleri ve o pencereden touch id’yi seçiyoruz .

Touch ID penceresinde tanıtmak istediğinizi parmağınızı gezdirerek tanımlama işlemi yapabiliyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken parmağın kuru ve temiz olmasıdır. Macbook sizden bir kaç kere parmağınızı kaldırıp dokunmanızı isteyecek.

Burada isterseniz bütün parmaklarınızı da tanıtabilirsiniz. İsterseniz çocuğunuzun yada eşinizin parmağınıda tanıtıp işlemleri kolaylaştırabilirsiniz. Bu tanıtma işlemini yaptıktan sonra artık hiç bir şifre girmeden macbooka giriş yapabilir ve istediğiniz uygulamaları kolaylıkla indirebilirsiniz.

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli