Mariam Oyunu Nedir ? Bilinmeyen Gerçekleri | Burak Yeni
user
e
sv

Mariam Oyunu Nedir ? Bilinmeyen Gerçekleri

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Son zamanlarda adından oldukça söz ettiren ve oyunu oynayan kişilerin ruh sağlığını etkileyen mariam adlı oyundan bahsedeceğim. Bir zamanlar Mavi Balina diye bir oyun vardı, oyunu oynayan kişilere abuk subuk görevler vererek intihara sürüklüyordu. Bu oyunda bir benzeri olarak suudi arabistanlı bir vatandaş tarafından geliştirildi.

Mariam adlı oyunda 9 yaşında ki bir kız çocuğu kaybolduğunu söyleyerek, evine dönmek için oyunculardan yardım ister. Oyun başlamadan önce ise oynayacak kişinin bütün bilgilerine erişim istenir. Bu bilgiler telefon numarası, ev adresi, sosyal medya hesapları,telefon numarası, yakın çevresi gibi. Zaten bir oyuna başlarken bu kadar bilgiyi doğru olarak veren herkese gelecek zarar müstahaktır. Bu bilgileri doldurmadan bir sonraki adıma geçilemiyor.

Oyun içerisinde mariamın evine dönmesi için gelen saçma sorulara cevap veriyorsunuz. Her aşamada korkunç sesler ve görseller beliriyor. Korku sevenler için sürükleyici olsa da bir süre sonra, gece vakitlerinde telefonunuz bir robot tarafından yabancı numaralardan aranarak belli belirsiz cümleler söyleniyor. Bu görüşme esnasında korkunç sesler, çığlıklar ve ruh bozucu müzik dinletiliyor. Oyunu oynayan kişilerin söylediklerine göre ” Bir süre sonra tekrar görüşeceğiz ” diyormuş bu robot arkadaş.

Aklı başında olan yetişkin bir insanın gülüp geçeceği ve sonrasında sileceği bu oyun özellikle pskilojisi bozuk insanlarda ve çocuklar üzerinde olumsuz etkiler bırakıyor. Oyun her aşamada bilinç altı mesajlar veriyor. Bu mesajlar çocukların beyinlerine yerleşiyor ve haftalar, aylar sonrasında çocukların davranışlarında değişiklikler gözüküyor. Bu değişiklikler cana kıyma, ruh bozukluğu, aşırı stres, kimseyle konuşmama ve aşırı sinir hali.

Oyunu oynayan gençlerin söylediklerine göre oyun içerisindeki mariam adlı küçük kız gece rüyalara girerek, görevleri ve ne yapmanız gerektiğini anlatıyormuş. Aynı şekilde oyunu bırakan kişilerinde rüyalarına girerek oyuna geri dönmesi gerektiğini aksi takdirde cezalandırılacağını söylemektedir. Ne derecede doğru bilmiyorum, fakat bilinç altı mesaj veren oyunlarda bu tür olayların olması normal.

Son olarak bu lanet oyun Türkiye’de bakanlık tarafından yasaklandı haberleri çıktı. Google play ve ios storeda halen aktif olarak gözüküyor. Hiç merak edip oyunu yüklemeyin bile boşuna zaman kaybı. Böyle işlerle uğraşacağınıza Cs go, Pubg, Gta oynayın derim. Oyunla ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Sizinde ekstradan eklemek istediğiniz bir şeyler olursa yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli