Neden Windows 10 Yüklemeliyiz | Burak Yeni
e
sv

Neden Windows 10 Yüklemeliyiz

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bugün sizlere neden windows 10 yüklemeliyiz sorularının cevaplarını vereceğim.

Öncelikle herzaman yenilikçi olmakta fayda var bu sadece bilgisayar için değil bütün teknolojik cihazlar için geçerlidir. Bir önceki sürümde olan hatalar ve açıklar yeni sürümlerde gideriliyor.

1- Başlat Menüsü

Windows 98 ‘ den beri alışık olduğumuz başlat menüsünü ne yazıkki windows 8 sürümünde kaldırdılar ve yerine metro görünümünü getirdiler. İlk başlarda güzel görünen bu özellik zamanla kullanıcılar tarafından eleştirildi ve bilgisayarı açıp kapatamama haline bile dönüştü. Windows 10 yeni başlat menüsü özelliğiyle tekrardan kalpleri feth etti ve klasik windows sevgimize kulak verdi.

win10

2- Cortana 

Cortana sesli bir asistandır. Fakat ne yazık ki ülkemizde dil seçeneği olmadığı için kullanılamıyor. Sesle verdiğimiz komutlarla çalışıp bize istediğimiz sayfaları açan , sürekli yanımızda olan ve ücretsiz bir asistan hizmetidir. Cortanayı denemek için ingilizce bir sürüm yükleyebilirisiniz.

cortana

3 – Microsoft Edge

Windows 10 ‘ un hayatımıza kattığı en yeniliklerden biride Edge tarayıcıdır. İnanılmaz hızlı olan edge , internet explorer’ı devre dışı bırakmış microsoftun bu konuda nekadar iyi bir çalışma yaptığını göstermiştir. Bu demek olmuyor ki internet explorer artık olmayacak ; tabikide olacak bunu bir sonraki konularımda anlatacağım.

edge

4- Çoklu Masaüstü

Çoklu Masaüstü ‘ne kısaca değineceğim. Nasıl kullanıldığını daha sonraki konularımda açıklayacağım. Çoklu Masaüstü birden fazla masaüstü kullanmaktır. Bir masaüstünüz açık diyelim birden fazla işlem yapıyorsunuz ve işlemlerinizde önemli kapatmak istemiyorsunuz hemen yeni bir masaüstü açıp başka işlemlerinizede oradan devam edebiliyorsunuz. Kalıcı değildir. İstediğiniz zaman açmış olduğunuz masaüstlerini silebilirsiniz.

coklu

Benden bu kadar  kısaca anlatmaya çalıştım. Bunun dışında kullanmak için bir çok sebeb var hızlı açılması , yeni oyunlara uyumlu olması vb.

Sorularınızı sorabilirsiniz elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışacağım.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli