Sponsor Reklam

.NET Framework 3.5 Kurulumu

yenibrk 16 May 2017 Bilgisayar  0

Bu yazımda Windows 8 ve Windows 10 için geçerli olan .net framework 3.5 kurulumunu anlatacağım. Windows 7 den sonra işletim sistemlerinde .net framework 4.5 otomatik yüklendiği için 3.5 devre dışı bırakılmış olarak geliyor. Bazı uygulamalar 3.5 olmadan ne yazık ki çalışmıyor. Aşağıda anlatacağım yöntemle basit şekilde kurulumunu yapabileceksiniz.

.NET Framework 3.5 Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Sırasıyla “Denetim Masası – Programlar – Windows Özelliklerini aç ve ya kapat ” yolunu takip edeceksiniz. Açılacak pencerede Windows .Net Framework 3.5 işaretleyip tamam derseniz yükleme ekranı açılacak.

Değişiklikler uygulanıyor ekranı gelecek ve yüklenme işlemi başlayacak. Yükleme işlemi internetinizin hızına göre değişiklik gösterir, maksimum beş dakikayı geçmez. aynı yerden kaldırma işleminide yapabilirsiniz.

Yükleme işlemi bittikten sonra bilgisayarı  yeniden başlatacaksınız.  Bu anlatılan yükleme işlemi Windows 8 ve 10 işletim sistemleri içindir. Windows 7 kullanıcıları aşağıdaki linkten yükleyebilirler.

.Net Framework 3.5 

Not: Eğer .NET Framework Yüklerken hata ile karşılaşırsanız diğer bir yazımda bu hatayı nasıl çözeceğinizi anlattım.

.Net Framework Yüklenmiyor Hatası 

İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

Etiketler:

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*