Notebook Kapak Ayarları | Burak Yeni
e
sv

Notebook Kapak Ayarları

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bu yazımda Diz üstü bilgisayarlarınızda ki kapak ayarından bahsedeceğim. Notebook kapağını kapattığınız zaman bilgisayar kendini uykuya alır ve siz kapağı açana kadar kullanılmaz. Kapağı kapattığınız an Dosya transferleriniz yarıda kesilir , Download işleminiz iptal olur ve bunun gibi bir çok işleminiz iptal olur. Kapak kapatıldığında bütün işlemlerin devam etmesi, online oynadığınız oyunun bile devam etmesini istemezmiydiniz.

Dizüstü bilgisayarı tv’ye bağlayıp film izlediğiniz zaman , kapak kapattığınızda tvden izlemeye devam edebilirsiniz.  Bunun için öncellikle kapak ayarında değişiklik yapmamız gerekecek. Ya da kapağı kapattığınız zaman direk bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

Notebook Kapak Ayarı Nasıl Yapılır ? 

Bu işlem için ilk önce Denetim Masasına girelim. Denetim Masasında ekranından Güç seçenekleri ekranını açacaksınız. Bu ekranda diz üstü bilgisayarınızın güç seçenekleri karşınıza çıkacak.

Yan tarafta ise kapak kapatıldığında yapılacakları seçin tıklayın. Bu pencerede Güç düğmeleri tanımlama penceresi karşınıza gelecek. Burada Güç düğmesini , uyku düğmesini ve kapak ayarlarını yapılandırabilirsiniz.

Kapak ayarı için Kapağı Kapattığımızda seçeneğini tıklayıp Hiç birşey yapma seçeceksiniz. Bu işlemi hem pilde hem de prize takılıda yapacaksınız.

İsterseniz aynı seçenekten Bilgisayarı kapatta diyebilirsiniz. Değişiklikleri kaydet dediğiniz zaman artık kapağı kapatıp açtığınızda  hiç bir eylem gerçekleşmeyecektir. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşleriniz yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli