Sponsor Reklam

Nvidia Ekran Kartını Varsayılan Yapma

yenibrk 13 May 2017 Bilgisayar  0

Nvidia chipsetli bir ekran kartına sahipseniz oyunlarda daha iyi grafik almak için ya da oyunlarda ki kasma problemleri için ufak bir ayar değişikliği yapmanız gerekebilir. İntel ve Nvdia ekran kartlarını aynı anda kullanıyorsanız intel her zaman varsayılan olarak ayarlıdır.

Nvidia Ekran Kartı Ayarı Nasıl Değiştirilir ?

Masaüstüne sağ tıklayarak Nvidia Denetim Masasını Açınız. Eğer Denetim Masası ayarları çıkmıyorsa ekran kartınızın yazılımı yüklü değildir.  Aşağıda vermiş olduğum linkten işletim sisteminize ve ekran kartına uygun olan sürücü yazılımını bilgisayara indirip kurunuz.

Nvidia Driver

Nvidia Denetim Masası peneresinde 3D ayarları altındaki , ikinci sıradaki 3D ayarlarının Yönetilmesine tıklayın. Genel ayarların altında ;

Tercih edilen grafik işlemcisini , Yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seçin ve uygula deyin. Bu ayardan sonra oyunlara girerken verilen ekran kartı hata uyarıları ve oyunlardaki donmalar , kasılmalar düzelmiş olacaktır. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Nvidia Ekran Kartını Varsayılan Yapma” üzerine 2 yorum

  1. muhammed dedi ki:

    teşekkür ederim sizlere neredeyse bütün siteleri aradım yeri geldi yabancı sitelerede baktım ama bulamadım sorunu şimdi düzelti sayenizde oyunumu rahatlıkla oynayabilirim 😀 seviliyorsunuz 😀

  2. iboo dedi ki:

    dedigini yapıyok gardaaaş erişim reddedildi deyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*