Sponsor Reklam

Windows Önyükleme Yapılandırılmasını Güncelleştiremedi Hatası

yenibrk 29 Kas 2018 Bilgisayar 538 views  0

Windows kurulum ekranında en son işlemde alınan ve sıkça rastlanan bir hatadır. Hatanın temel nedeni; disk bölümleme ekranında, sistem bölümünün oluşmamasıdır. Hata üzerine birden fazla konu açılmış ve bir çok paylaşım yapılmış olmasına rağmen denenen çözümler işe yaramamıştır. Windows kurulum sırasında karşılaşılan hata tam olarak şu şekildedir; ” Windows, bilgisayarın önyükleme yapılandırılmasını güncelleştiremedi. Yükleme işlemine devam edemiyor.”

Bu hatanın cd sürücüsü yada usbye kurulan windowsla hiç bir ilgisi yoktur. Yüzden fazla farklı cd ile kurulum yapmayı deneseniz bile bu hatayı alırsınız. Uefi ya da Mbr kurulumla da ilgisi bulunamamaktadır, boşuna deneyip zaman harcamayın. Hatanın bir diğer nedeni ise, anakart ile hdd arasında iletişim bozukluğudur. Bu bozukluk, bios tarafında yapılan güncelleme işlemi ve ayar değişikliklerinden kaynaklanır.

Windows Önyükleme Hatasının Çözümü

  • Kasanın güç kablosunu çekip, yan kapağını açın.
  • Bios pilini çıkartıp, 15 saniye sonra geri takın.
  • Diske takılı olan kabloların sağlamlığını kontrol edin, herhangi bir kopukluk varsa değiştirin.
  • Ana kart üzerinden diskin sata giriş yerini değiştirin.

Bu işlemlerden sonra windowsu yüklemeyi tekrardan deneyin. Sorunsuz bir şekilde kurulum işlemi gerçekleşecektir. Bu işlemleri yapmanıza rağmen aynı hatayı almaya devam ederseniz, diski tamamen silip baştan bölümlendirin. Disk silme işlemini acronis yada farklı programlarla da deneyebilirsiniz. Önemli dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayın.

Yükleme iptal edildi Hatasının çözümünde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Windows Önyükleme Yapılandırılmasını Güncelleştiremedi Hatası” üzerine 1 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Bu hatayi vindowsu kuracagim diski once silip sonra yeniden bicimlendirerek halletim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*