Sponsor Reklam

Outlook Mail Şifresi Nasıl Öğrenilir

yenibrk 07 Kas 2018 İnternet 2.991 views  0

Outlook mail kullanımını kolaylaştıran ve özelleştiren, microsoft office ile yüklenen ileri düzey mail alma/gönderme programıdır. Özellikle iş yerlerinde kullanılır ve düşük kotalı mail hesapları için sınırsız mail yedeklemesini sağlar. En güzel özelliklerden biri de her seferinde şifre girme gereksinimi duymadan, bilgisayar açıldığı an maillerin açılmasıdır. Hal böyle olunca mail şifresi unutmakta kaçınılmaz oluyor.

Uzun süre web tarayıcı üzerinden açılmayan mail hesaplarının şifreleri zamanla unutuluyor ve ihtiyaç halinde şifreyi sıfırlamak ya da yeniden tanımlamak uzun uğraşlar gerektiriyor.

Bu yazımda unuttuğunuz mail şifresini kolay bir işlemle bulma yöntemini anlatacağım. Bu yöntem sadece outlook üzerinde mail adresiniz kayıtlı ise çalışır.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Öğrenilir ?

Aşağıda paylaşmış olduğum mailpv programını indirin. Program kurulum gerektirmez ve tık tıkla çalışır. İndirme yapılırken internet tarayıcısı virüs yada zararlı dosya uyarısı verebilir. Kesinlikle virüs yada trojen içermez.

Mail PassView

İndirdiğiniz zipli dosyası masa üstüne çıkartın ve mailpv uygulama dosyasını çalıştırın. Program var olan hesapların bilgilerini alt alta sıralayacaktır.

Password yazan alanda şifreniz açık şekilde yazacaktır. Hesabınızın burada görünmesi için mail adresiniz pop yada imap hesap türüyle kurulmuş olması gerekiyor. Eğer mail hesabınız program üzerinde gözükmüyorsa hesabınız Exchange olarak kurulmuştur. Bu türde kurulan hesapların şifreleri sunucu üzerinden öğrenilir yada değiştirilir.

Outlook 2007-2010-2013 ve 2016 sürümleri için geçerlidir. Daha alt sürümlerde deneme yapılmamıştır. Outlook üzerinden mail öğrenme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*