Oynanması Yasaklanmış Paranormal Oyunlar | Burak Yeni
user
e
sv

Oynanması Yasaklanmış Paranormal Oyunlar

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geçenlerde yaptığım araştırmalar sonucunda çok enteresan bir bilgiye rastladım. Tarihin eski sayfalarında daha önceden oynanmış ve psikolojik etki yarattığı için yasaklanan oyunlara denk geldim. Bu oyunlar bilgisayar oyunları değildi. Bu oyunlar bir kaç kişinin bir araya gelip de oynadığı paranormal oyunlardı. Doğruluğu ne kadar vardır bilemem ? okurken ve bunları anlatırken tüylerim diken diken oldu. Gerçekten bu tür oyunları oynayan varmıydı ki. İnsan neden bu oyunları oynar? onca güzel oyun varken.

Bu oyunlardan üç tanesini youtube kanalımda anlattım. İsterseniz biraz göz atalım. 3 oyunu da burada yazıya dökeceğim.

1- Ruh Çağırma

Beni en çok etkileyen oyunlardan biri oldu. Oyun 3 kişi le oynanıyor ve oynayanlardan biri kadın diğer ikisi ise erkek olmak zorunda. Hava karardığında bir eve gidilir ve evin ortasında üç adet mum dikilir. 3 mum hem evdeki üç kişiyi hemde eve gelecek olan üç varlığı temsil eder. Kadın burada oyunu başlatan karakterdir. Oyunu erkekler başlatamıyor. Kadın üç mumu yakar ve üç mumun ortasına bir bal kabağı koyar. Onunda ortasını keserek, içerisine bayat ekmek kırıntıları döker.

Daha sonra tek tek, mumları söndürmeye başlar. İlk mumu üflediği zaman gözlerini kapatır ve daha sonra tekrar açar. İkinci mumu da aynı şekilde söndürür ve gözlerini tekrardan açar. Gözlerini açtığında bal kabağından birer dilim keserek arkadaşlarına ikram eder fakat kendisi yemez. Eğer kendisi yerse oyun bozulur.

Tekrardan üçüncü mumu üflemek üzere gözlerini kapatır ve bu sırada diğer iki erkek te gözlerini kapatırlar. Üçüncü mum söndükten sonra, evin ışıkları kendiliğinden kapanır ve evin kapısı çalmaya başlar. Burada kimsenin kapıyı açmaması gerekiyor. Kapının kendi kendine açılması gerekiyor.

İçeriye gelecek üç alternatif varlık vardır. Birinci varlık kadın cinni, bu varlık geldiği zaman erkekler gözlerini kapatırlar ve sadece kadın gözlerini açar. Eğer erkekler gözlerini açarsa, kadın cinni erkeklere musallat olur. Kadın kendisine bakar, kadın cinni evi terkeder.

İçeriye giren erkek bir cinni ise, bu sefer kadın gözlerini kapatır ve erkekler gözlerini açar. Aynı şekilde kadın gözlerini açarsa, bu sefer erkek cinni kadına musallat olur ve onunla evlenmek ister.

İçeriye giren bir çocuk ise, evdeki üç kişiyle de oyun oynamak ister. Burada herkes gözünü açmak zorundadır. Eğer gözünü açmayan olursa, çocuk benimle oynamıyor hissine kapılır ve musallat olur. Daha sonra çocuk evde kahkahalar atarak evin belli odalarına saklanır. Duvarda yazılar belirir. Benimle oynamak istermisin ? Beni Bul gibi. Evdeki üç kişide çocuğu ararlar, çocuk her bulunduğunda tekrardan saklanır. Bu oyun sabaha kadar devam eder. Taki hava aydınlanana dek. Hava aydınlanınca çocuk evi terk eder ve oyun sonlanır.

2- Boyut Değiştirme

Tek kişi tarafından oynanan ve akıllara durgunluk veren bir oyundur. Erkek yada kadın herhangi bir mezarlık başına giderek 1-2 saat oturur taki uykusu gelene kadar. Uykusu geldiği zaman aklından geçen en kötü şeyleri düşünür  ve gözlerini kapatır. Burada tamamen konsantre olması gerekir. Konsantre olduktan sonra, yanına gelen cinni varlıklar tarafından hipnoz edilir ve uykuya dalar. Bu uykudan uyandığında, kendini farklı bir boyutta bulur.

Bu boyut bambaşkadır. Bu oyunun geri dönüşü yoktur. Asla yarıda bırakılmaz ve oyunu bitirenlere gittikleri alemden kıymetli eşyalar verilir. Burada nasıl oyun oynandığına gelirsek, yine duvarda belli yazılar çıkar size bazı görevler verilir. Bu görevler bir eşyayı, nesneyi bulup yerine koyma gibi. Burada akıl sağlığını kaybetmeden karakterin, görevleri yerine getirmesi gerekir. Fakat orada öyle şeylerle karşılaşır ki, korkudan bayılma noktasına gelir. Bu oyunu normal insanlar oynayamaz. Çünkü bitiremezler. Görevi tamamlayan karaktere, o alemin sorumlusu tarafından kıymetli eşyalar altın, elmas gibi verilir ve kendi insanlar alemine geri gönderilir.

3- Farklı Alemden Biriyle Gece Yemeği

En kötü oyunlardan biri de budur. Bu oyunda karakter, farklı boyuttan biri ile yemek yer. Bu olay şu şekilde gerçekleşir. Karakter hava karardığında bir ormana gider ve yere eski püskü bir örtü serer. Bu örtünün üzerine küflü ekmek, küflenmiş peynir, ne kadar bozulmuş yiyecek varsa koyar. En önemlisi de oyunun başlaması için kendi dışkısını koymak zorundadır. Daha sonra gözlerini kapatır ve açtığında karşısında bir varlığı oturur şekilde bulur. Oyunun amacı, karşındaki varlık neyi yerse aynı şeyi yemek zorundasın. Buradan kaçamazsın. Eğer başarılı bir şekilde oyun biter ve yemek sonlanırsa, karakter yediği yiyecekleri altın ve elmas parçacıkları olarak kusar. Tabi bu oyunda kurallar vardır, karşındaki varlığa asla soru sormayacaksın, ayaklarına bakmayacaksın, gözlerinin içine bakmayacaksın. Eğer kendisinin sesini duyarsan korkudan bayılırsın. Bu oyunda bayılmak demek, ölmek demektir.

3 oyununda oynayışını ve görevlerini anlattım. Büyük ihtimal doğruluk payı çok azdır yada tamamen yalandır. Yinede sakın denemeyin.. Videoyu aşağıda paylaşıyor olacağım..


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli