Sponsor Reklam

Phoenix OS Mikrofon Sorunu (Çözüm)

yenibrk 16 May 2019 Bilgisayar 198 views  0

Phoneix Os işletim sisteminin daha önceden kurulumunu anlatmıştık. Bu yazımda ise mikrofon kullanımında yaşanılan sıkıntının çözümünü anlatacağım. Discord yada benzeri programlarda ve oynadığınız oyunlarda; karşı tarafa sesiniz bozuk, boğuk ve cızırtılı gidiyorsa doğru yazıyı okuyorsunuz. Bu sorunun kullandığınız kulaklıkla alakası yoktur, kulaklığı çıkartsanız bile bilgisayarın kendi mikrofonunun da sesi karşıya bozuk verdiğini göreceksiniz.

Özellikle yeni dizüstü bilgisayarlarda yaşanılan problemdir. Aşağıda anlatacağım yöntemi uygulayarak, çok kısa sürede mikrofon probleminden kurtulabilirsiniz.

Phoenix OS Mikrofon Sorunu Nasıl Çözülür ?

Aşağıda vermiş olduğum linkten apk uygulaması, dosya yönetimi programını indirin.

Es File Explorer

İndirmiş olduğunuz apk kurulum dosyasını, phoneix os sisteminize kurup çalıştırın. Gelen root izinlerine onay vererek, programın ara yüzüne gelin.

– Yapacağınız ilk işlem; programın sol üst tarafındaki menü çubuğuna tıklayarak, sayfanın alt tarafında kalan Root Gezgini ayarını açık konuma getirin.

– Yine aynı menüde; yerel başlığı altındaki cihaz seçeneğini seçerek, cihaz içerisindeki dosyalara erişin. Etc/ klasörü içerisine girin ve init.sh dosyasını bulun.

– init.sh dosyasının üzerine çıft tıklayarak, farklı aç penceresi üzerinden metin seçeneğini seçin. Bir sonraki ekranda ise, Es metin düzenleyicisini işaretleyin ve Sadece bu sefer diyerek metin düzenleme ekranına ulaşın.

– Sayfanın ortalarına doğru inerek, alsa_amixerle başlayan değerleri bulun. Kolay bulabilmeniz için 500. satırlara kadar inebilirsiniz. Burada 3 olan alsa_amixer Mic boost değerini 0 olarak değiştirin. Bir alt satırında da 3 olan İnternal Mic Boost değerini de aynı şekilde 0 olarak değiştirin.

– Sağ üst köşedeki kaydet butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri kayıt edin. Bu adımlardan sonra programı kapatabilirsiniz. Phoneix Os’u yeniden başlatarak mikrofonunuzu test edebilirsiniz. %99 sorununuz çözülecektir.

Not: Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, phonexin mikrofonunuzu görebilmesi için ön taraftaki ses çıkışlarına bağlamanız gerekmektedir

Phoneix Os işletim sistemlerinde mikrofonda yaşanılan sıkıntıları çözmek için uygulanan adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Phoenix OS Mikrofon Sorunu (Çözüm)” üzerine 2 yorum

  1. Yunus dedi ki:

    Eyvallah kardeş sade ve net bir şekilde çözüldü işin rast gelsin

    1. ezqitek dedi ki:

      sorunu çözdüğünüze sevindim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*