Phoneix OS Nasıl Kurulur | Burak Yeni
e
sv

Phoneix OS Nasıl Kurulur

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Phoneix son zamanlarda yaygınlıkla kullanılan android tabanlı bir işletim sistemidir. Kolay kurulum ve kullanıma sahip olan phoneix os’un avantajları saymakla bitmez. Bluestackin rami fazla kullanması ve bilgisayarı yorması nedeniyle alternatif olarak kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Bu yazımda phoneix kullanmanın avantajlarını ve kurulum işlemlerini anlatacağım.

Phoneix son sürüm olarak android 7 işletim sistemini kullanır. Kendi web sitesine girerek phoneix.com download bölümünden son sürüm kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

Phoneix Os Kullanmanın Avantajları

 • Windows’dan harici olarak çalışır, sistemi yormaz.
 • Google play üzerinden bütün indirmelere izin verir.
 • Rootlu olarak çalışır, ekstradan root atma işlemiyle uğraşmazsınız.
 • Usb ya da dahili diskten çalışabilir. Ekstra kurulum gerektirmez.

Kurulum İşlemleri Nasıl Yapılır

Yukarıda verdiğim linkten son sürüm kurulum dosyasını indirin. İndirme linki mega üzerinden verilmiştir, indirmede sorun yaşarsanız iletişim bölümünden drive linki isteyebilirsiniz.

700 mb lık install dosyasını çalıştırın. Kurulumun ilk ekranında, üç seçenek karşınıza çıkacaktır. Install, bilgisayarın dahili diskine yükleme yapmak için kullanılır. Make U-Disk, harici bir disk yada flash diske kurulum için kullanılır. Uninstall ise yüklenilen android sistemi bilgisayarınızdan kaldırmak için kullanılır. Benim tavsiyem bilgisayarınızda sürekli kullanacaksanız, ilk seçeneği seçerek bilgisayarınızın dahili diskine yükleme yapın.

– Kurulum işlemini install seçeneğini seçtiğinizi varsayarak anlatıma devam edeceğim. Bir sonraki aşamada diskinizden bölüm seçmenizi isteyecektir. Burada, windowsun kurulu olduğu diski seçerek ilerleyin.

– Bir sonraki ekranda, kuracağınız işletim sisteminin boyutunu seçmeniz istenecek. Eğer basit uygulamalar çalıştıracaksınız, 8 yada 16 seçebilirsiniz.

Install butonuna tıklayarak kurulum işleminin bitmesini bekleyin, bu işlem yaklaşık 10 dk üzeri sürmektedir. Kurulum bittikten sonra bilgisayar yeniden başlayarak, kurulum işlemini tamamlayacaktır. Burada sizin herhangi bir komut vermenize gerek kalmayacak. Dos ortamında sistem kendi kendine yüklenecektir.

– Bilgisayar açılırken karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bunlar windows ve phoneix olacak, hangi sistemi çalıştırmak istiyorsanız onu seçeceksiniz. Phoneix kurulum işleminden sonra yapılacaklar basit, ön yükleme ayarlarını yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Dil olarak ilk başta ingilizce seçin, daha sonradan klavye ve dili türkçeleştirmeyi ayrı bir makalede anlatacağım.

Kurulum işleminde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli