Sponsor Reklam

Photoshop’da Kullanılan Ram Miktarını Ayarlama

yenibrk 12 May 2017 Web Tasarımı  0

Photoshop kullanırken bilgisayarımız donma yapabilir ve bilgisayardaki işlemler yavaşlama olabilir. Bu tür durumlarda photoshop programının kendi için ayırdığı ram miktarını arttırabilir yada azaltabiliriz. Photoshop bu ayarları kullanıcıların yapmasına izin verin.

Kullanılan Ram Miktarı Nasıl Ayarlanır ?

Photoshop programının geneli İngilizce olduğu için İngilizce menülerden anlatacağım. Sırasıyla ;

Edit – Prefences – Performonce  yolunu izleyerek performans ayarlarını açalım. Bu bölümde Ram ayarları direk karşınıza çıkacaktır. Photoshop bilgisayardaki  toplam ram miktarının yarısı kadar arttırmanıza izin verebilir. Default olarakta yaklaşık 2 gb gibi bir rami kendisi için ayırır ve kullanır. Eğer photoshop kullanırken bilgisayarda donma olursa bu ram miktarını düşürün. Bilgisayarınızda kasma olmuyor ve photoshop programı yavaş çalışıyorsa kullanılan ram miktarını arttırabilirsiniz.

Ayarları en sona ve en aza getirmenizi önermem. Bilgisayarında kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bir ram kullanması gerekir. Bu ayarları kullanarak photoshop programından istediğimiz performansı alabilir. Bütün sürümlerde ayar aynıdır.
İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*