Playstation 4 Ce-34878-0 Hatası | Burak Yeni
user
e
sv

Playstation 4 Ce-34878-0 Hatası

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Ps4 cihazlarda oyun başlangıcında yada oyunun ortasında çıkan yazılımsal bir hatadır. Çoğu zaman steam oyunlarında da görünür. Bundan anlayacağınız kadarıyla donanımsal bir sorun değildir. Bu hatayı alan kullanıcıların cihazlarını garantiye yada farklı dükkanlara tamire götürmelerine gerek yoktur. Sorunun sürekli tekrarı halinde oyunun kayıt dosyaları bozulur ve oyuna sıfırdan başlamak zorunda kalırsınız. Aşağıda anlatacağım çözümleri uygulayarak hatadan kurtulabilirsiniz.

Hatanın açılımı tam olarak şu şekildedir; ” Şu uygulamada hata oluştu , Ce-34878-0″ ve sony tarafından bir çözüm yayınlanmıştır. Playstation tarafından yayınlanan hatanın çözümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.playstation.com/

Çözüm için yayınlanan paylaşımda 3. seçeneği uygularsanız sorun düzelir, bu seçenekte sistemi sıfırlamaktan bahsedilir. Eğer oyunları store üzerinden yüklediyseniz, bu yöntemi uygulamayın. Bütün oyunları baştan indirmek zorunda kalırsınız. İnternet bağlantınız zayıf ise, yükleme işlemi günler yada haftalar sürer. Ce-348 kodu belli bir oyun ya da oyunlarda kaşınıza çıkar.

Bunun nedeni oyun yüklemede oluşan dosya bozukluklarıdır. Bu dosya bozuklukları internet kesintilerinden, kullanmış olduğunuz internetin dns adresinden kaynaklanır. Uygulamalara gelen güncellemeler den sonrada ortaya çıkabilir. Oyun tam anlamıyla çalışır olsun, eğer gelen güncellemede bir yükleme bozukluğu olursa, bu hatayı almanız kaçınılmaz.

Playstation 4 Ce-34878-0 Hatasının Çözümü Nasıldır?

– Konsolunuzda yüklü olan oyunu tamamen kaldırın. Silme işlemini yapmadan önce oyunun kayıtlı dosyalarını yedekleyin.

– Silme işlemi bittikten sonra, kütüphaneden oyunun yüklemesini tekrardan başlatın. Bu işlemi yapmadan önce ağ ayarlarına girerek dns adresini googlenin dns adresi ile değiştirin. (8.8.8.8 ve 8.8.4.4)

– Cihazın dns adresini değiştirmeyi bilmiyorsanız modemden çıkan dns adresini değiştirebilirsiniz. Aşağıda bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatan bir yazı yayınladım.

Adsl Modemlerde Dns Adresi Değiştirme

Not: Modemin dns adresini değiştirdikten sonra modem ve konsolu yeniden başlatın.

– Oyunu cd den yüklediyseniz, oyunun bütün dosyalarını sistemden kaldırarak cd ile tekrardan başlatın ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin. Güncellemeleri alırken yukarıdaki dnsleri tanımlayın.

Bu işlemlerden sonra oyundaki hata ile tekrardan karşılaşmazsınız. Yakın zaman da denenmiş ve sorun çözülmüştür. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
avatar
 • Furkan 10 ay önce
 • Kesin çözüm bu mudur faydasını gören oldumu rica ediyorum yardımcı olun