PlayStation Classic İncelemesi | Burak Yeni
user
e
sv

PlayStation Classic İncelemesi

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tüm dünyada ve Türkiye’de Playstation Classic satışları 3 aralık itibari ile başladı. Sony nostalji sevenler için playstationun klasik versiyonu küçülterek duyurmuştu. İlk başlarda baya bir ilgi çekmesine rağmen ne yazık ki beklentileri karşılamadı. 4 aralık günü cihazı inceleme için firmadan aldık ve size detaylı olarak cihazla ilgili tüm ayrıntıları anlatacağım.

Cihazın küçük olması ve hdmi bağlantısının bulunması gerçekten güzel olmuş. Bildiğiniz playstationun küçültülmüş, inceltilmiş ve daha hafif olan sürümü. Cihaz şuan tüm internet sitelerinde 800-850 TL arasında satılıyor. Satın aldığınız zaman sizi küçük ve şirin bir kutu karşılıyor. İçerisinden konsol, 2 adet kol, hdmi kablosu ve hiç bir zaman okumadığınız kitapçıklar çıkıyor. Kollar eskiye göre daha kaliteli ve oturaklı duruyor. Bu kadar güzellikten sonra cihazı fişe bağlayıp, çalıştırdıktan sonra hayal kırıklıkları bir bir  kendini gösteriyor.

Playstation Classic Hakkında Bilinmesi Gerekenler

– İçerisinde yüklü 20 tane oyun bulunuyor. Bu oyunların neredeyse hepsinin görüntü kalitesi kötü, hdmi bağlantı olmasına rağmen oynarken oyunlardan hiç tat almıyorsunuz.

– Şuan ki Ps4 lerin, xboxların olduğu zaman da alışık olmadığınız bir oyun akışı ile karşılaşıyorsunuz. Bir çok oyunda özellikle Resident Evil ve Tom Clany’s Rainbow’da ufakta olsa kasılmalar söz konusu. Cihaz bu kadar şık görünürken daha yeni oyunlar ile desteklenebilirdi.

– Bu oyunları zamanında severek oynayan kısım şuan da evli barklı 30-35 yaşında insanlar. Gençler ise zaten oyunların yüzüne bakmaz. Cihazı nostalji sevenler yada evde dekorasyon isteyenler almalıdır. Kimsenin karşısına geçip de saatlerce oyun oynayacağını düşünmüyorum.

Classic cihaza verilecek 800 Tl ile  2. el ps3 alabilirsiniz. Üzerine bir miktar para daha ekleyip ikinci el ps4 alabilirsiniz. Zaten konsolunuz mevcut ise bu paraya şuanda piyasada bulunan en son oyunları alabilirsiniz. Bunlardan bazıları Battlefield V, Pubg, Spiderman vb. Sene sonu yada yaz indirimlerini beklerseniz oyun sayısını daha da arttırabilirsiniz.

Kısacası cihazı inceleyip, oynadıktan sonra hiç tat almadığımı bildirmek isterim. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli