Windows 10 Etkinleştirme Sorunları | Burak Yeni
e
sv

Windows 10 Etkinleştirme Sorunları

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bugün sizlere Windows 10 etkinleştirme hataları ve çözümlerinden bahsedeceğim. Bir windows 10 kurulum dvdsi aldınız heyecanla bilgisayarınıza yüklediniz ve işlemlerin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorsunuz.  Kurulum tamamlandı ve sıra etkinleştirmeye geçtiniz ve odane hatalarla karşılaştınız hiç panik yapmayın bu hataları birlikte çözüyoruz.

Temiz Kurulum 

Öncelikle temiz bir kurulum yapalım , işlemlerimizin yarıda kesilmemesi için  eğer diz üstü bilgisayarınıza kuracaksınız  mutlaka şarza bağlı olsun.  İşlemleri bitirin ve etkinleştirmeye gelin

Windows Kopyanız etkinleştirilirken bir ağ sorunuyla karşılaştı

Bu hata genellikle internet bağlantınızdaki problemlerden oluşur bu problemler yavaşlama , kesilme sonucunda oluşur ve 0xC004FC03 hata kodu verir.

Çözümü :  Bilgisayarınızı başka bir internetle etkinleştirmeyi deneyin yada telefonunuzun internetiyle etkinleştirin sorun çözülecek ve internetiniz etkinleştirilecektir.

Etkinleştirme yapılırken bir güvenlik hatası oluştu

Bu hatanın sebebi bilgisayarınızın saat diliminin farklı yada yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Saatiniz geri olabilir yada ileri olabilir. Küçük bir ihtimal bile olsa bilgisayar isminizden kaynaklanabilir ve 0x800728F hata kodunu verir.

Çözümü: Bilgisayarın saat ve tarih ayarlarını güncelleyin. Bu elle yada internet üzerinden eşitleme yaparak yapabilirsiniz. Bu işlemi yaptınız gene aynı hatayı verdi ise bilgisayar ismini değiştirin sorun çözülecektir.

Ürün anahtarı kullanılamadı

Bu hatayla karşılaşırsanız crack dosyanız hatalı yada etkinleştirme lisansınızın gerçeliliği yoktur süresi bitmiş olabilir.

Çözümü: Yeni bir crack bulun yada Microsoftla iletişime geçerek lisans anahtarınızı düzelttirin. Bu hatanın başka çözümü yoktur.

Bilinmeyen Bir Hata

En can sıkıcı hata budur. Çözüm yolları azdır. Öncelikle windowsunuzu update etmeyi deneyin bütün güncellemeleri bir yüklesin.  genelde bu hatayı alanlar yeniden windows kurarlar yada microsoftla iletişime geçerler. Ben yinede size bir kaç çözüm anlatacağım.

Çözümü: Update İşlemini yapacaksınız. Başlat menüsüne tıklayıp cmd açın , sırayla ipconfig / release  sonrasında ipconfig / renew yazarak makinamızı restart yapalım

İşlemler bu kadardır. Sorularınız olursa aşağıda yazabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli