Sponsor Reklam

PrimeOS Tamamen Nasıl Kaldırılır ?

AsLiOz 24 Tem 2019 Bilgisayar  0

Merhabalar ben aslı,  eğer bu yazıyı okuyorsanız primeos hakkında bilgi sahibisiniz demektir. PrimeOs bilmeyen arkadaşlar için özetleyecek olursam, bilgisayarınıza yazılım ile kurulan android tabanlı bir işletim sistemidir. Son zamanların en meşhur sistemlerinden birisidir. Hem kullanımı kolay, hem de kullanırken diğer android yazılımlar gibi reklam gösterimi ve zorunlu üyelikte yapmıyor sizleri.

Bu tür sistemler tek tuşla kurulabilirken, ne yazık ki kaldırma işlemi bu kadar kolay olmuyor. Bilgisayar açılırken farketmişsinizdir, primeosu silseniz bile giriş ekranında gözükmektedir. Bu yazımda, tamamen sisteminizden ve diskinizden primeos sistemini kaldırmayı anlatacağım.

PrimeOs Nasıl Kaldırılır ?

1 – Öncelikle diskten bir kaldıralım. Bunun için, bilgisayara sağ tıklayarak – yönet diyebilirsiniz. Depolama bölümünden – Disk yönetimine girin. Prime kurulurken oluşan, raw şeklinde olan diske sağ tıklayarak birim sil deyin.

En önemli olan işlemi yaptınız. Diskinizde yer kaplayan, andorid işletim sistemini kaldırdınız. Şimdi ise, bilgisayar açılırken karşınıza çıkan seçeneği kaldıracaksınız. Bunun için cmd komut sistemini yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki kodları sırayla yazın.

Not: Select disk bölümünde, windowsun kurulu olduğu diskin numarasını vermeniz gerekiyor.

Not2: Select Partition bölümünde ise, açıklaması system yazan partitionun numarasını vermeniz gerekiyor.

Eğer işlemleri buraya kadar yaptıysanız, x harfinde bir sürücü oluşması gerekiyor. Bilgisayara tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Bu diskin içerisine girmeye çalışmayın giremezsiniz, bu arada sakın biçimlendirmeyin. Burasıyla işiniz yok, zaten bilgisayar yeniden başladığında kaybolacaktır.

2- Cmd komut sistemini tekrardan yönetici olarak çalıştırın, aşağıdaki kodları teker teker yazmaya başlayın.

Not: rd komutunu kullanırken, silmek istediğiniz sistemin ismini yazacaksınız. PrimeOs andorid olarak geçer. Eğer farklı bir android sistemini silecekseniz, onun ismini yazmanız gerekir.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Açılışta, karşınıza seçenekler gelmeyecek ve windows otomatik olarak açılacaktır. Az önce oluşan (yerel disk x) ise kaybolmuş olacaktır.

İşlemler bu kadar arkadaşlar. Sorularınızı ve takıldığınız yerleri yorum bölümünden bildirebilirsiniz. Aynı zamanda canlı desteği de kullanabilirsiniz.

Aslı Özdemir {AsLiOz}

Merhabalar ben Aslı, internet sitelerine korku içerikleri üretiyorum. Gezmeyi ve korkmayı çok severim. Bu aralar bilgisayar paylaşımları yapıyorum. Umarım benim dünyamda kaybolmazsınız. İletişim: asslihyy@gmail.com
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*