PS3 ve PS4 Kollarını Bilgisayarda Kullanma | Burak Yeni
e
sv

PS3 ve PS4 Kollarını Bilgisayarda Kullanma

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

DualShock 3/4 joystickleri bilgisayara yardımcı bir program sayesinde tanıtılabilir. Eğer elinizde mevcut ps3 ya da ps4 kolları varsa bilgisayar için  ekstra bir joystcik almanıza gerek kalmaz. Bütün oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. DS3 ve DS4 kolları Windows 7 ve sonrası işletim sistemleri için desteklenmektedir.

Aşağıdaki yöntemi sadece kablolu bağlantı için anlatacağım. Kablosuz bağlantıda çok sıkıntı yaşadığım için, kablolu bağlantıyı öneriyorum. Bu sorunlardan bazıları; iki kolu aynı anda tanımaması, bluetooth sürücülerinin kolu görmemesi ve bu işlem için yüklenecek bluetooth sürücüsünün mavi ekran hatalarına neden olması.

Ps3 ve Ps4 Kolları Bilgisayara Nasıl Tanıtılır?

Kolları bilgisayara kabloyla bağlamadan önce aşağıda vereceğim linkten yardımcı programları indirin.

Xbox 360 Controller ( Windows 7 ) Windows 8 ve 10 sisteme sahipseniz bu sürücüyü indirmeyin.

ScpToolKit

İndirdiğiniz ScipToolKit program yüklemesini çalıştırın. Bilgisayarınızda microsoft yükleme dosyaları yüklü değilse seçili olarak gelir. Bu seçili yüklemeleri kaldırmayın mutlaka yüklenmesi gerekiyor.

Yükleme seçenekleri içerisinde kablosuz bağlantı kullanacaksanız, “Scptookit Bluetooth Pair Utility” seçeneğini işaretleyin. Diğer ayarlar otomatik olarak işaretli gelecektir. Install diyerek yükleme işlemini başlatın.

Yükleme işlemi bittikten sonra Run Driver deyin yada , masaüstünedeki “ScpToolkit Driver Installer” kısayolu çalıştırın ve kolu bilgisayara bağlayın. Bilgisayarda bluetooth varsa “Install Bluetoth Driver” altından bluetoothu seçin.  Eğer Ps3 kolu tanıtacaksanız “Install DualShock 3 driver” altından josytiği seçin.

Ps4 kolu tanıtacaksanız “Install DualShock 4” altındaki joystiği seçin. Install diyerek sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Bilgisayar otomatik olarak takılı joystiği kurmaya başlayacaktır. Bu sürede kolun üzerindeki ışıklar yanıp sönmeye devam eder. Kabloyu çıkartıp taktığınız zaman ışığın sabitlenmesi gerekir. Bu işlemden sonra denetim masasında aygıtlara girerek josytiğinizi görüp test edebilirsiniz.

DS3 ve DS4 kollarını sorunsuzca kullanabiliyorum. Ps3 ve Ps4 kolunu bilgisayara tanıtma işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli
 • Servet1 sene önce
 • peki aynı anda hem ds3 ve ds4 kollarını bağlıyabiliyomuyuz