Psn Kardeşliği Nedir (Nasıl Yapılır) | Burak Yeni
e
sv

Psn Kardeşliği Nedir (Nasıl Yapılır)

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Uzun zamandır mail adresime sıkça gelen sorular üzerine bu paylaşımı yapma gereği hissettim. Playstation üzerinde psn kardeşliği denilen bir işlem var. İki kişinin hesapları birbirlerinin makinalarına kurarak oyunlarını paylaşması ve oynaması. Playstationda resmi olarak böyle bir kardeşlik olayı yoktur. Tamamiyle bizim uydurduğumuz bir şey.

Her hesabın tek bir sahibi olmalıdır. Hesabının ikinci hakkını internetten bulup anlaştığınız, hiç tanımadığınız biriyle paylaşıp; hesap bilgilerini verdikten sonra, hesap çalınınca da vay efendim sony ne biçim firma diyorsunuz.

Kardeşiniz bile olsa bu işlere girmeyin derim. Emek verdiğiniz, para harcayıp oynadığınız hesaplarınızı bir baskasının konsoluna kaydettirmeyin. Bu işlem yasal değildir, yukarıda da söylediğim gibi bizim uydurduğumuz bir şey.

En kolay ele geçirilen hesaplardan biride psn hesaplarıdır. Sony bu konuda gerçekten çok tedbirsiz. E-posta ve şifrenizi bilen bir kullanıcı saniyeler içerisinde, hiç bir güvenlik onayı almadan şifrenizi ve postanızı değiştirebilir. Sonra uğraş dur. Oysa her şifre ve posta değiştirme işleminde, telefon yada e-posta onayı alınması gerekir.

Herkesin yanıldığı bir konu daha var, daimi kardeşlik yaptığınız zaman kendi hesabınızdaki oyunları offline oynayamıyorsunuz. Sadece ana hesaptaki oyunlar çevrimdışı oynanabilir. Size diyeceğim uzak durun. 2 ayda bir oyun alın ama kendi hesabınızı kullanın. Bu olay şuna benzer, al kardeşim benim mail adresimi sen kullan; seninkinide ben kullanayım bir birimize gelen mailleri cevaplayalım.

Çok araştırdığınız ve cevaplarını bulamadığınız terimlere açıklık getirmek isterim.

Primary Hesap: Ps4 üzerine kaydedilmiş ana hesaptır. Bu hesabın sahibi siz olursunuz ve satın alıp indirdiğiniz oyunları online yada offline oynayabilirsiniz.

Secondary Hesap: Bu hesap, ana hesap olmayandır. Ana hesap başka bir ps4 üzerinde kayıtlıyken, giriş yapmaya çalıştığınızda secondary yani ikinci hesap olur. ( İnternetten kesinlikle böyle hesaplar almayın, Paranızı çöpe atın en azından nereye gittiğini bilirsiniz)

Tek Hak: Hesaba sahip olan tek kişidir.

Çift Hak: Böyle bir hak yoktur, her hasabın tek sahibi vardır.

Klasik Kardeşlik: Her türlü dolandırıcılığın yapıldığı, genellikle 12-18 yaş arası çocukların ve gençlerin dolandırma şeklidir.

Daimi Kardeşlik: Sadece iki hesap arasında yapılan aralarındaki en güvenilir oyun paylaşma yöntemidir. Yasal değildir, bu yüzden nasıl yapıldığını anlatmayacağım. İnternette bulabilirsiniz.

İnternet üzerinden psn hesabı satın alacağınıza, yeni bir hesap açın ve oyun alın. Hem daha güvenli hem de kafanız rahat olacaktır. Mail adresinize ve psn hesabınıza da iki adımlı doğrulama kurduğunuz zaman sizden kralı olmaz.

Psn kardeşliğini yasal bulmadığım için beni eleştirenler olabilir ancak sizlerin hesap güvenliği için bunları anlattım. Günümüzde çekirdek çitlemek kadar kolay oldu hesap çalma, dolandırma işleri. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli