Sponsor Reklam

PSP Kırma ve Oyun Yükleme İşlemi

yenibrk 23 Tem 2018 Oyun 5.235 views  0

Bu yazımda psp ve ps vita cihazları yazılımsal olarak kırma ve oyun yükleme işlemini anlatacağım. Psp lerin artık yaygın bir kullanımı olmasa da bir çok kişi de bulunmaktadır. Özellikle 8-15 yaş arası çocuklar ağırlık lı olarak kullanırlar. Psp cihazlara oyun yükleme işlemi oldukça basittir. En avantajlı olayı ise oyun boyutlarının 500-1000 mb aralığında olması ve internette kolaylıkla bulunabiliyor olmasıdır.

Cihazların kırılabilmesi için  6.60 yada daha düşük versiyona sahip olması gerekir. Bu versiyondan daha yüksek modellerde ne yazık ki kırma ve oyun yükleme işlemi yapılamıyor. Öncelikle aşağıdaki işlemleri uygulayarak sistem versiyonunu kontrol ediniz.

Psp ana menüsünden “Ayarlar – Sistem Ayarları – Sistem Bilgileri” seçeneğine tıklayın. Cihaz 6.60 veya daha düşük versiyona sahipse aşağıdaki anlatacağım yöntemi uygulayabilirsiniz.

Psp Kırma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Kırma işlemi için mutlaka hafıza kartına ihtiyaç vardır. Hafıza kartı olmadan aşağıda ki yöntemleri uygulayamazsınız. Kırma ve oyun yükleme işlemi için hafıza kartı takmalısınız.

Aşağıdaki linkten ilgili dosyayı indirerek, içerisinden çıkan dosyaları olduğu gibi, psp hafıza kartının ana dizinine atın. Bu işlemi hafıza kartını bilgisayara takarak ya da psp nin usb kablosunu bilgisayara bağlayarak yapabilirsiniz.

Psp 6.60 Versiyon Dosyaları

Psp ana ekranından, Oyun & Game menüsünün altında bulunan hafıza kartına tıklayın. Bu ekranda en altta bulunan Pro Updateyi başlatın. Siyah ekranda cfw yüklenmeye başlayacaktır. X tuşuna basmanız istenecek ve daha sonrasında psp yeniden başlayacaktır.

 Bu aşamadan sonra kırılma işlemi tamamlanmış olacaktır. İsterseniz oyun bölümünde bulunan kırma dosyalarını silebilirsiniz. Bu adımdan sonra oyun yükleme işlemine geçebilirsiniz.

Oyun Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Pspye atacağınız oyunlar iso formatında olmalıdır. Googleda (Download Game PSP PSVITA) aramasını yaparak karşınıza çıkacak web sitesinden istediğiniz oyunu tek link olarak iso formatında indirebilirsiniz.

 • Psp hafıza kartı içerisine ISO klasörü oluşturun.
 • İndirdiğiniz oyun dosyasını, Iso klasörünün içerisine atın.
 • Game bölümüne girerek yüklediğiniz oyunu çalıştırıp test edin.

Bu yöntemle yüklenen oyunlarda kapanma,kasma,donma problemleri yaşanmamaktadır. Hafıza kartının boyutuna göre oyun yüklemesi yapabilirsiniz. Bazı kişiler attıkları oyunların game bölümünde gözükmediğini söylüyorlar; bunun nedeni ise indirilen oyunlar rar şeklinde olabiliyor. Önce zipten çıkartıp daha sonra iso dosyasını hafıza kartına atmak gerekiyor.

Psp ve Ps vitalara oyun yükleme işleminde uygulanacak adımlar bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“PSP Kırma ve Oyun Yükleme İşlemi” üzerine 6 yorum

 1. Arey dedi ki:

  Psp e1004 5.50 de kirma islemi yaplabiliniyor mu

  1. yenibrk dedi ki:

   6.60 a kadar bütün sürümler kırılır

 2. Ziyahan dedi ki:

  PSP 6.60 kırınca bricklenme durumu varmış

  1. Selim dedi ki:

   Bricklenme derken ne demek istedin?

 3. onur dedi ki:

  çok teşekkürler işe yaradı. emeğinize sağlık

 4. Serkan dedi ki:

  3004 modeli 6.61 surum. Hicmi yolu yontemi yok kirmanin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*