Pubg Mobile İçin Notebook Önerisi | Burak Yeni
user
e
sv

Pubg Mobile İçin Notebook Önerisi

avatar

AsLiOz

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Merhaba arkadaşlar, sitemizde yaşadığımız bağlantı problemleri yüzünden uzun süredir paylaşım yapamıyorduk. Bu yazımızda sizlere pubg mobile oyununu emülatör üzerinden sorunsuz oynayabileceğiniz sistemleri anlatacağım. Bu yazıyı yazmadan önce yaklaşık 15-20 tane farklı sistem üzerinde denemeler yaptım ve uzun süredir de fps kaybı yaşatmayan düşük bütçeli sistemleri araştırıyorum. 5-6 bin lira verip aldığınız bilgisayarda kasma sorunu yaşarken, arkadaşınızın aldığı 2 bin liralık bilgisayarın daha iyi oynattığı bilgisayarı görünce ister istemez moraliniz bozulabilir.

Pubg Mobile bilgisayarlarda emülatör üzerinden oynanan bir oyundur. Emülatörler ekran kartından daha çok işlemci çekirdeğine önem verirler. O yüzden gtx1060 ekran kartı bulunan bir pc oyunu kasabilirken gtx860m bulunan bilgisayar çok daha seri oynatabilir. O yüzden önceliği her zaman en az 8 çekirdekli olan i7 işlemcilere vereceğiz.

Doğru Notebook Seçimini Nasıl Yapacaksınız ?

Alacağınız oyun bilgisayarı kesinlikle intel olmak zorundadır. Amd ryzen işlemciler notebooklar üzerinde aşırı dereceye ısınmaya sebep olacağından, fps kayıpları yaşamanız kaçınılmaz. Zaten en moda gaming notebooklara bakacak olursanız, çoğu intel işlemci kullanmaktadır.

**İşlemci Seçimi

İ5 işlemcilerden uzak durun !!

Yukarıdaki başlıkta söylediğimiz gibi, eğer sadece pubg mobile için oyun bilgisayarı alacaksanız i5 serilerini direk eleyin. Şuan en moda olan 7300hq serisi, 4 çekirdekli ve içerisindeki ekran kartı rtx bile olsa oyunda inanılmaz kasmalar yaşatacaktır. Pubg mobile’da i7 4.nesil, i5 9.nesili döver diyebiliriz.

Alacağınız notebook’da işlemci en az 4.nesil olacak ve 4710mq, 4710hq serisinden başlayacaktır.

**Ekran Kartı Seçimi

Yeni üretilen notebooklarda, şuan en az gtx 1050 ekran kartı kullanılmaktadır. O yüzden burada sadece ekran kartının mx olmamasına dikkat edin. İkinci el notebook alacaksanız, gtx860m serisi ve yukarısı ekran kartlarını tercih edin. Gtx1050 ve yukarı ekran kartı modelleri rahatlıkla işinizi görecektir.

**Ram Seçimi

8gb ve üstü ramleri tercih edin. Tercihen 16 gb ramler, daha rahat bir oyun oynamanıza yardımcı olur.

**Disk Seçimi

Diskler oyunun akışına etki etmemektedir. Fakat ssd disk içerisine kurulan, pubg mobile daha seri açılacak ve relogları daha hızlı atabileceksiniz.

**Notebook Kasa Seçimi

Notebook kasanızda çift fan olmasına dikkat edin, emülatör aşırı derecede işlemci kullandığından dolayı fanlar son devir hızında dönmeye başlayacak ve sessiz ortamlarda rahatsız edici bir hal alacaktır. Bu yüzden, çift fan bulunması her zaman tek fanın üzerindeki yükü alacaktır.

Aşağıda pubg mobileyi  en düşük sistem gereksinimi ile 60 fps oynayabileceğiniz bilgisayarın özelliklerini görebilirsiniz.

İşlemci: İntel Core i7-4710mq

Ram: 8 Gb DDR3

Ekran Kartı: Gtx 860m

Sabit Disk: 128 Gb SSD

Şunu anlayabiliriz ki, en çok parayı veren değil doğru tercih yapanlar kazanır. Sormak istediğiniz soruları, yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

 


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli