Sayfanız Mobil Uyumlu Değil Hatası

yenibrk 17 Mar 2018 Web Tasarımı 1.012 views  0

Web siteniz için google arama sonuçlarında çıkan bir hatadır. WordPress tabanlı sitelerde görünür. Arama sonuçlarında böyle bir hata ile karşılaşırsanız ilk yapmanız gerekenleri ve daha sonrada çözüm için uygulayacağınız yöntemi anlatacağım.

Öncelikle web sitenizi google mobil uyumluluk testini kullanarak bir test edin. Google mobil uyumluluk testi için tıklayın. Bu testte web sitenizin ana sayfasını test edeceksiniz. Örn; http://domainadi.com

Responsive bir tema kullanıyorsanız olumlu bir sonuç alacaksınızdır. Burada mobil uyumlu değil hatası alırsanız wordpress için mobil eklentiler kurmayı deneyin. Siteniz mobil uyumlu ve bir çok sayfanızda mobil uyumlu değil hatası alıyorsanız web sitenizin “robots.txt” dosyasında ufak bir değişiklik yapacaksınız.

Sayfanız Mobil Uyumlu Değil Hatası Çözümü  

Ftp ile sitenize bağlanarak; kök dizinde bulunan “robots.txt” dosyasını düzenle/değiştir yapın. Dosyanızda bulunan “Disallow: /wp-content/” komutunu silin. Sayfayı kapatarak değişiklikleri kaydedin.

Bu işlemden sonra 1-2 gün içerisinde kontrol yaptığınız zaman artık mobil uyumlu değil ibaresi gözükmeyecektir. Sitenizde bulunan eklentilerin ve resimlerin google tarafından kontrol edilemediği için bu uyumluluk hatasını veriyor.

Mobil uyumluluk hatasının çözümünde uygulanacak işlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

“Sayfanız Mobil Uyumlu Değil Hatası” üzerine 2 yorum

  1. Ünal dedi ki:

    Merhaba,
    Bu işlemden sonra 1-2 gün içerisinde yazmışsınız, değişiklik hemen aktif olmuyor mu? Benzer bir sorun yaşıyorum danışmak istedim.

    1. yenibrk dedi ki:

      googlede hemen düzelmez, önce indesklemesi lazım biraz bekleyin derim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*