Sponsor Reklam

SD ve SHDC Kartları Biçimlendirme Hatası

yenibrk 06 Nis 2018 Bilgisayar 2.886 views  0

Hafıza kartlarınızı sıfırlamaya çalışırken bir çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunlardan en yaygını disk yazmaya karşı korumalı hatasıdır. Windows’un biçimlendirme aracı ve cmd ile uyguladığınız komutlar işe yaramaz. Hafıza kartının içerisine girdiğinizde dosyayı sil seçeneği çıkmaz. Hafıza kartlarını, “sd card formatlama” aracını kullanarak kolay bir şekilde biçimlendirebilirsiniz. Aşağıda anlatacağım yöntemler SD/SDHC/SDXC kartlar için geçerlidir.

SD/SDHC/SDXC Kartlar Nasıl Biçimlendirlir ?

  • Sd Card Formatter Aracını İndirin.
  • Hafıza kartı kilidinin açık olduğundan emin olun ( Kilit yukarı doğru olacak )

İndirilen uygulamayı kurup, çalıştırın. Select card bölümünden biçimlendirmek istediğiniz kartı seçin. “Card informarmation” bölümünde seçili olan kartın tipi ve kapasitesi görünecektir. Quick format seçerek alt taraftaki format butonuna basın. İşlem başarılı olarak tamamlanacaktır.

Bu aracı kullanarak biçimlendirilemeyen kartları formatlayabilirsiniz. Programı kullanarak usb disklerinizide formatlayabilirsiniz. İşlemler bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*