Sponsor Reklam

Windows’da Sistem Geri Yükleme

yenibrk 11 May 2017 Bilgisayar  0

Bu yazımda Windows 10 işletim sistemlerinde geri yüklemeyi anlatacağım. Yenilenen arayüzü ile win10 da sistem geri yüklemede biraz karışık hal almış durumda. Sistemde yapmış olduğunuz değişiklikleri , ayar bozukluklarını sistem geri yüklemeyle eski haline götürebilirsiniz. Bu yöntem bütün windows sürümlerinde aynıdır.

Not: Sistem geri yükleme sadece bozulan windows ayarları yada sistemi zarar gören windowslar için kullanılmalıdır. Sildiğiniz dosyaları asla geri getiremezsiniz.

Sistem geri yükleme İşlemi Nasıl Yapılır ? 

Windows + R tuşuna basarak çalıştıra rstrui.exe komutunu yazalım.

windows-sistem-geri-yukleme-burakyeni

Bu komut direk olarak sistem geri yükleme uygulamasını başlatmaktadır. Ayrıca sistem geri yüklemeyi açmak için bir çok yol vardır fakat en basiti budur. Denetim masası yada bilgisayarın özelliklere tıklayarak gelişmiş özelliklerden de açılabilir.

sistem-geri-yukleme-windows-10-burakyeni3

Daha sonra ileri diyerek , Farklı geri yükleme noktalarından bilgisayarın sağlıklı çalıştığı bir zamana geri yükleyebiliriz. Bu geri yükleme işlemi 5-10 dk sürecektir.

sistem-geri-yukleme-win-10-burakyeni3

İşlemler bu kadardır. Yukarıda da belirttiğim gibi sistem geri yüklemeyi , kaybettiğiniz dosyalarınız için çalıştırmayınız. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*