Sponsor Reklam

Sitenin PHP ve Mysql Sürümünü Öğrenme

yenibrk 25 Oca 2018 Web Tasarımı  0

Bu yazımda Web sitenizin php ve mysql sürümünü öğrenmenize yardımcı olacağım. Bir tema ya da script alacaksınız , alacağınız firma desteklenen sürümleri size bildirirler. Bu durumda kendi sürüm bilgilerinize ihtiyaç duyarsınız. Hiç bir işlemle uğraşmak istemiyorsanız hosting firmanıza ticket atarak php ve mysql sürümlerimi öğrenmek istiyorum derseniz, sürüm bilgilerini öğrenebilirsiniz. Eğer işiniz acele ise ve hosting firmasıyla da muhatap olmak istemiyorsanız detaylı olarak sürümlerinizi öğrenebilirsiniz.

Yapmanız gereken işlem boş bir not defteri açarak;

kodunu belgeye yapıştırın. Belgenin ismini info dosya uzantısını ise php yapın. belge ismini info.php yaptıktan sonra ftp ile sitenize bağlanarak, kök dizine oluşturduğunuz php dosyasını atın. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız hazırladığım dosyayı indirip atabilirsiniz.

info.php indir

Bu işlemlerden sonra siteadresiniz/info.php adresine girerek php ve mysql sürümlerinizi öğrenebilirsiniz. Sayfanın en üstünde php versiyon bilgileri ortalarında ise mysql versiyonu gösterilir. Aynı ekrandan smtp portunuza kadar ihtiyacınız olan bir çok bilgiyede bakabilirsiniz.

Php ve Mysql sürümleri öğrenme işlemleri bu kadardır. Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

{yenibrk}

Namı Değer yenibrk , teknolojik sorunları çözerek ve bilgi paylaşımı yaparak kullanıcıların yaşadığı sorunları çözmek için uğraşır..
Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*