Steam Cadılar Bayramı İndirimi | Burak Yeni
e
sv

Steam Cadılar Bayramı İndirimi

avatar

yenibrk

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Hepimizin beklediği cadılar bayramı indirim zamanı yaklaştı. Her sene olduğu gibi bu senede steam tarafından güzel indirimler bekliyoruz. Tüm dünyada 31 Ekim cadılar bayramı olarak kutlanır ve çeşitli aktiviteler yapılır. Cadılar bayramında her firma kendisine müşteri çekmek için çeşitli indirimler yapar. Peki nedir bu cadılar bayramı ? biraz bahsedeyim; Her sene 31 Ekimde hristiyanlar tarafından kutlanan ve çocukların korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşarak şeker ve harçlık topladığı bir bayramdır. Aşağıda Cadılar Bayramı ile ilgili bilgiler verip neden kutlandığını anlatacağım.

Hallowen ; Tüm Kutsalların Akşamı anlamına gelmektedir. Hristiyanlık dönemi öncesinde ilk önce İngiltere , İrlanda ve İskoçyada kutlanmaya başlanmıştır.

Biraz daha konuyu açacak olursak. 31 Ekim hasat mevsiminin bittiği gün olarak bilinir. Hasat bir çok çiftçinin kazancıdır. Hasatlarından memnun olanlarda vardır olmayanlarda. Memnun olmayanlar lanetlendiklerine inanırlar var kötü ruhların kendilerine engel olduklarını düşünürler. Hayatlarını günahkar olarak geçiren ruhlar her sene 31 Ekimde gelip çiftçileri korkutup kaçırılarmış. Bu gelenek o günden günümüze kadar geldi.

Cadılar bayramı akşamları giyinen kostümler ise kötü ruhları kaçırmak için giyilir. Çocuklar sokaklarda dolaşarak kötü ruhları kovaladıklarını düşünürler. Bu yüzden de evleri dolaşıp harçlıklarını toplarlar. İyi ki bizim ülkemizde böyle saçma sapan bir adetler yok. Biz indirimlerden yararlanalım yeterlidir.

Konudan uzaklaşmayacak olursak, Steam 26 Ekim – 1 Kasım arası indirim yapacaktır. Bu tarih içerisinde bütün oyunlarda büyük indirimler olacaktır. Paralarınızı şimdiden ayarlamakta fayda var.  Ayın son günlerine geldiği için oyun alımlarında sıkıntı olacaktır.  En çok beklenen oyunlar arasında PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS , CS GO , ETS 2 , GTA 5, PES 2018 , FIFA 18 yer almaktadır. Sizde bu tarih arasında bu oyunları indirimli fiyattan satın alabilirsiniz. Şunu da unutmayalım Cadılar Bayramı bizim için indirimden ibarettir.

Soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Paylaşımı Faydalı Bulduysanız ve Bu Tür Paylaşımların Devamının Gelmesini İstiyorsanız Bağış Sayfamızdan Destek Olabilirsiniz.


Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

*

En az 10 karakter gerekli